Pašmāju mākslinieks rada darbus ar mākslīgā intelekta palīdzību

Pievienot komentāru

Mākslīgais intelekts var vai nevar radīt mākslu? Šāds jautājums kļūst arvien aktuālāks. Multimediju mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš savu darbu radīšanā bieži vien izmanto mākslīgo intelektu. Viņš uzskata, ka pagaidām mākslīgais intelekts ir labs mākslinieka palīgs jeb instruments.

“Mani ļoti aizrauj mākslas darbi, dažādas izrādes, mūzikas klipi,” multimediju mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš mākslīgo intelektu izmanto visai plaši. Sadarbībā ar Latvijas “finger drums” jeb pirkstu bungu mūziķi Rick Feds radīts algoritms, kas precīzi uzmin mūziķa pirkstu kustības, pirms tās izdarītas.

“Es papētīju Rick Fed rokas, tādā veidā mēģinu apmācīt algoritmu, un izdodas. Pogu, kuru viņš spiedīs, es zinu, bet nezinu, ar kuru pirkstu,” stāsta Dāboliņš.

Mākslīgais intelekts paver plašas iespējas māksliniekiem. Mārtiņš norāda, ka algoritmi arvien labāk spēj atpazīt formas un cilvēku uzvedību.

“Viņš ļoti veiksmīgi atrisina problēmas, zina, kā izskatās cilvēks, spēj atpazīt emocijas, jo viņam tas ir iemācīts,” bilst Dāboliņš.

Piemēram, priekšnesumā ar nosaukumu ”Kvēldiegs”, kur piedalījās ģitārists Mārcis un dejotāja Liene, vizuālo pavadījumu tiešsaistē radīja mākslīgais intelekts.

“No Mārča nāca skaņa, skaņa ģenerēja vizuāli, un vizuāls sekoja līdzi Lienei,” stāsta mākslinieks.

Līdzīgi mākslīgais intelekts saspēlējās ar Vestardu Šimku kādā labdarības priekšnesumā Nacionālajā bibliotēkā. Pianists improvizēja, tāpēc šo sinhrono vizualizāciju pirms koncerta radīt nebija iespējams.

Mārtiņam ir vēl daudzi piemēru, kā izmantot mākslīgā intelekta radītās priekšrocības. Taču joprojām mākslīgajam intelektam nepieciešams cilvēks, kurš dod uzdevumu, un cilvēks vērtē rezultātu.

“Mēs viņam dodam uzdevumus tik un tā. Tajā brīdī, kad mākslīgais intelekts pateiks – es esmu, tad visa tā lieta mainīsies, jo, iespējams, viņi dos uzdevumus arī mums, mums būs jākomunicē,” saka mākslinieks.

Mārtiņš piebilst, ka atbilstoši ieguldītajam laikam un darbam ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams radīt tiešām pārsteidzošas lietas. Tāpēc interesantākais ir vēl priekšā.