Pašizolācija nebūs jāievēro pēc atgriešanās no piecām valstīm

1 komentārs
Pašizolācija nebūs jāievēro pēc atgriešanās no piecām valstīm
ZUMAPRESS/SCANPIX

No sestdienas, 17. oktobra, pašizolācija vairs nebūs jāievēro, atgriežoties no piecām valstīm – Somijas, Grieķijas, Kipras, Igaunijas un Norvēģijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Kopš pagājušās nedēļas ir notikušas izmaiņas pašizolācijas prasības piemērošanā – mainīti principi, pēc kādiem tiek noteikts pašizolācijas prasības slieksnis, proti, turpmāk šis slieksnis būs pielāgots Latvijas aktuālajam divu nedēļu kumulatīvajam saslimstības ar Covid-19 rādītājam uz 100 000 iedzīvotāju, kas patlaban ir 61,9 gadījumi.

Atgriežoties no citām SPKC sarakstā neminētajām valstīm, pašizolācija būs jāievēro.

Tādējādi pašizolācija Latvijā joprojām jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Vatikānu, kurā ir visaugstākā saslimstība jeb 1717,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kā arī caur Andoru, Čehiju, Nīderlandi, Beļģiju, Franciju, Apvienoto Karalisti, Spāniju, Islandi, Luksemburgu, Slovākiju, Slovēniju, Maltu, Šveici, Īriju un Rumāniju. Sabiedrības veselības apdraudējums šajās valstīs novērtēts kā ļoti augsts. Tur 14 dienu kumulatīvais rādītājs pārsniedz 200 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Tāpat pašizolācija jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Portugāli, Austriju, Lihtenšteinu, Poliju, Ungāriju, Horvātiju, Itāliju, Monako, Dāniju, Bulgāriju, Zviedriju, Sanmarīno, Lietuvu un Vāciju. Šajās valstīs 14 dienu kumulatīvais rādītājs pārsniedz 61,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Tur sabiedrības veselības apdraudējums novērtēts kā augsts.

Vidējais Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas nedēļas rādītājs ir 172,9, kas nozīmē, ka regulārie pasažieru pārvadājumi nav atļauti uz valstīm, kur ir vairāk nekā 345,8 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Saskaņā ar SPKC informāciju no pirmdienas, 19. oktobra, regulārie pasažieru pārvadājumi būs aizliegti uz Vatikānu, Andoru, Čehiju, Beļģiju, Nīderlandi un Franciju.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

1 komentārs