“Pasažieru vilciens”: Ugunsgrēks Siguldas novadā nevarēja izcelties vilciena bremzēšanas laikā

7 komentāri
“Pasažieru vilciens”: Ugunsgrēks Siguldas novadā nevarēja izcelties vilciena bremzēšanas laikā
ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Vairākos apvidos Latvijā ekstremālā karstuma dēļ izplatījušās liesmas, tostarp arī blakus dzelzceļam Inčukalna tuvumā, Siguldas novadā, taču iekšzemes pasažieru pārvadājumu nodrošinātājs AS “Pasažieru vilciens” noliedz iespējamību, ka ugunsnelaime izcēlās vilciena bremzēšanas laikā, vēsta TV3 Ziņas.

Pie dzelzceļa stacijām Silciems un Egļupe deg ne tikai sausā zāle dzelzceļa uzbēruma nogāzē, bet liesmas plosās arī mežā sliedēm abās pusēs. Pirmie izsaukumi saņemti īsi pēc plkst. 15.00 Patlaban vēl tiek skaidrots, cik hektāros kopumā izcēlies ugunsgrēks.

Lasi vēl: Siguldas novadā vairākās vietās pie dzelzceļa aizdegusies sausā zāle

Ar liesmu dzēšanai sākotnēji piesaistītajiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta resursiem vien nepietika. Palīgā steigušies arī Valsts meža dienesta ugunsdzēsēji un Inčukalna brīvprātīgie ugunsdzēsēji, bet no Rīgas pa sliedēm atbrauca “Latvijas dzelzceļa” ugunsdzēšanas cisterna.

Jautāti, vai ugunsgrēks varēja izcelties no vilciena bremzēšanas laikā, “Pasažieru vilciena” pārstāvji atbildēja, ka pretstatā elektrovilcieniem, dīzeļvilcieniem ir tāda bremzēšanas sistēma, kas neradot dzirksteles.

Ugunsgrēks pasažieriem radīja neērtības. Viens reiss Rīga-Sigulda tika apturēts Inčukalnā, un pasažieriem nācās gaidīt, iekams tiktu nodzēstas liesmas vismaz gar sliedēm. Gaidīšana bija arī pasažieriem Siguldas pusē.

Kamēr liesmas netika nodzēstas, vilciens neizbrauca.

7 komentāri