Komentāri

Ir sākusies kuģošanas sezona Daugavā un Rīgas kanālā. Pagaidām gan kuģīšu īpašnieki nesteidz tos nolaist ūdenī, jo aukstā laika dēļ intereses par atpūtas braucieniem vēl neesot. Kāda solās būt kuģošanas sezona un kā peldlīdzekļi tiek tai gatavoti?

Izklaides kuģīšu sezona ilgst pusgadu – no 15. aprīļa līdz 15. oktobrim. Tiesa gan, šobrīd gandrīz visas piestātnes ir tukšas – aukstais laiks ir mazinājis interesi par izbraucienu ar kuģīti, taču kopumā kuģīšu īpašnieki uz vasaru raugās ar cerībām.

Foto: izklaides kuģīši Rīgā

“Šā gada tendence ir tāda, ka tūristu skaits pieaug, tūrisma aģentūrām ir sadarbība ar Lietuvu, Vāciju, viņi tūristus sūta pie mums. Arī ar vietējiem ir tā, ka arvien vairāk izvēlas atpūtu uz ūdens,” norāda kuģīša ‘’Vecrīga” īpašnieks Jānis Uvarovs.

Ik gadu pirms sezonas sākuma Jūras administrācija veic visu kuģīšu tehnisko pārbaudi. Šogad to izgājuši aptuveni 10 kuģīši, taču vēl vairākiem atklāti trūkumi un īpašniekiem uzdots tos savest kārtībā.

“Ir firmas, kuras tiešām regulāri iegulda naudu attīstībā, un šie kuģi jau ar pirmo reizi iziet šo pārbaudi, bet ir tādi, kam iet smagāk, un kuģītis tiek pārbaudīts divas un trīs reizes,” skaidro Latvijas Jūras administrācijas pārstāve Sarma Kočāne.

Pasažieriem satraukties par drošību nevajadzētu, jo tieši drošībai tiekot pievērsta īpaša vērība – gan drošības aprīkojumam, gan glābšanas vestēm un riņķiem, gan arī ekipāžas kvalifikācijai.

“Ja kuģis ir izgājis to tehnisko apskati, tas nozīmē, ka visi trūkumi ir novērsti un kuģītis ir gatavs strādāt, uzsākt sezonu un ir pietiekami drošs, lai pārvadātu pasažierus,” saka Kočāne.

Kuģu īpašnieki arī šogad aktualizē jautājumu par kuģošanas ātruma neievērošanu. Kuteru un motorlaivu saceltie viļņi nopietni apdraudot kuģošanas drošību – pietauvotie pasažieru kuģi tiek dauzīti pret piestātni, savukārt kustībā esošajiem kuģiem jāmēģina izvairīties no viļņiem.

“Ātruma ierobežojošās zīmes ir uzliktas, MK noteikumi ir, bet viņiem nav tehnisku iespēju pakontrolēt braukšanas ātrumu. Katru gadu par to tiek runāts, policija plāta rokas,” norāda ”River Cruises’’ pārstāvis Māris Klaužs.

Paredzams, ka šogad atpūtniekus pa Daugavu vizinās pieci lielie kuģīši un aptuveni 10 kuģīši, kuri kursē arī pa pilsētas kanālu.

Lasi vēl