Komentāri

Latvijas pētnieki ir izstrādājuši unikālu tehnoloģiju, kas ļauj konstatēt ļoti bīstamās sepses simptomus agrīnā stadijā. Tas ir pasaules līmeņa atklājums.

Katru septīto sekundi pasaulē no sepses mirst kāds cilvēks. Latvijā tie ir 1500 pacienti gadā. Sepse ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem, līdztekus asinsrites slimībām un onkoloģijai. Galvenā problēma cīņā ar šo slimību ir nespēja to atklāt agrīnā stadijā – bieži par to uzzina, kad tiek konstatēti neatgriezeniski bojājumi dzīvībai svarīgos iekšējos orgānos – sirdī, aknās, plaušās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

17 Latvijas fiziķi, biologi un ārsti, apvienojoties komandā, izstrādājuši jaunu pasaulē unikālu sepses diagnosticēšanas metodi – ar hiperspektorāla attēla un termogrāfijas palīdzību. Šīs tehnoloģijas ļauj konstatēt izmaņas sīkajos asinsvados.

Mirstība no sepses ir līdz 50% gadījumu, bet no septiskā šoka vēl lielāka – pat līdz 80%. Sākotnējā stadijā šī nāvējoša slimība atgādina saaukstēšanos vai plaušu karsoni. Tās agrīnās diagnostikas metodes tiek meklētas visā pasaulē.

Foto

Video: LNT Ziņu sižets

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl