Pasaules hokeja čempionāta rīkotāji spriedīs par epidemioloģisko drošību

2 komentāri
Pasaules hokeja čempionāta rīkotāji spriedīs par epidemioloģisko drošību
EPA/SCANPIX

Pirmdien, 19. aprīlī, čempionāta rīcības komitejas sēdē Latvijas Hokeja federācija prezentēs savu redzējumu par drošības un kontroles pasākumiem abās arēnās, liecina tās darba kārtība.

Sēdē prezentēs redzējumu, kā var noorganizēt drošus un kontrolējamus apstākļus abās arēnās, rastu labāko un drošāko risinājumu.

Pagājušajā nedēļā Izglītības un zinātnes ministrija uzstāja, ka Latvijas vīriešu hokeja izlases vakcinācija jāsāk līdz 2021.gada pasaules čempionāta sākumam – 21.maijam, kā arī jānodrošina, ka viss izlases sastāvs tiek vakcinēts līdz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram 2021.gada rudenī.

Lai gan hokejistus iekļāva prioritārajā vakcinācijas grupā, tika nolemts pirms čempionāta sportistus nepotēt, ņemot vērā ārstu ieteikumus pēc vakcinācijas nākamās desmit dienas neieplānot nopietnas fiziskas aktivitātes.

“21. maijā sākas čempionāts. Ārsti rekomendē, lai pēc otrās vakcīnas saņemšanas būtu vismaz desmit dienu pārtraukums no lielām fiziskām slodzēm. Starp abām vakcīnām jābūt viena mēneša atstarpei, kas nozīmē, ka ideālākajā variantā hokejistus vajadzēja vakcinēt 11.aprīlī. Mēs vienkārši nevaram paspēt to izdarīt,” skaidroja Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Latvijas izlase pagājušajā nedēļā uzsāka oficiālos treniņus.

Pasaules čempionāts Rīgā ieplānots gandrīz jau pēc mēneša – no 21. maija līdz 6. jūnijam, taču joprojām nav skaidrības par to, vai meistarsacīkstes klātienē varēs apmeklēt skatītāji. Pasaules čempionāta spēles norisināsies “Arēnā Rīga” un ledus laukumā, kas tiks izveidots Olimpiskajā sporta centrā (OSC).

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006. gadā.