Pasaules digitālajās platformās strauji pieaug interese par latviešu klasisko mūziku

3 komentāri

Pēdējos gados arvien iecienītāka dažādās digitālajās platformās kļūst mūsu klasiskā mūzikā. Latvijas Mūzikas informācijas centrs apkopojis, ka latviešu komponistu daiļrade pērn straumēta un lejuplādēta 250 000 reižu.

Mūzikas klausīšanās digitālajās straumēšanas platformās pēdējos gados kļuvusi arvien iecienītāka. Tas attiecas ne tikai uz popmūziku, bet arī klasisko. Latvijas Mūzikas informācijas centrs, kas izveidots, lai veicinātu un popularizētu vietējo klasisko daiļradi, apkopojis, ka izrāvienu piedzīvojuši arī latviešu klasiskās mūzikas pārstāvji.

“Ārkārtīgi, ārkārtīgi aug klausītāju skaits digitālajā vidē. Telefonos, datoros. Digitālo datu priekšrocība ir, ka mēs varam secināt, cik daudz un kurā vietā,” norāda Latvijas Mūzikas informācijas centra direktors Egīls Šēfers.

Aizvadītājā gadā dažādās digitālajās platformās mūsu klasiskā mūzika straumēta un lejuplādēta ceturtdaļmiljonu reižu. Tas ir par 100 000 vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kopš 2014. gadā straumējumi un lejuplādes teju desmitkārtojušās.

“Es domāju, ka tur ir vairāk aspekti. Mēs ilglaicīgi darbojas un esam aktīvi promocijas jomā, bet, manuprāt, galvenais tomēr aspekts tomēr ir tas, ka klausītāji maina savus paradumus,” skaidro Šēfers.

Populārākie mākslinieki bijuši “Latvijas Radio” koris, Nacionālais simfoniskais orķestris, arī Liepājas simfoniskais orķestris un valsts koris “Latvija”.

Savukārt iecienītākā digitālā platforma, kur klausīties latviešu klasisko mūziku, aizvadītājā gadā bijusi “Spotify”, seko “Apple Music” un “Youtube”. Ārvalstis, kur mūsu daiļrade bijusi visvairāk klausīta ir ASV, Apvienotā Karaliste un Nīderlande.

“Tādā veidā var daudz vieglāk sasniegt jaunu auditoriju. Mums nav, piemēram, jāmeklē izplatītājs Kazahstānā, lai CD varētu tur nopirkt. Tas vienkārši nonāk “Spotify”, un cilvēki Kazhstānā tiešām arī klausās,” bilst Šēfers.

Noskaidrots arī, ka divas trešdaļas klausītāju bijuši vīrieši. Par spīti stereotipam, ka klasisko mūziku pārsvarā bauda vecāka gadagājuma cilvēki, izrādās, aptuveni 40% klausītāju bija vecumā no 18 līdz 35 gadiem.
3 komentāri