Pasaules čempionāts šahā: Latvijas šahisti tur īkšķus par norvēģi Mangnusu Kārlsenu

Pievienot komentāru
Pasaules čempionāts šahā: Latvijas šahisti tur īkšķus par norvēģi Mangnusu Kārlsenu

Ņujorkā pagājušajā aizvadīta Pasaules šaha čempionāta ceturtā spēle, kurā par pasaules čempiona godu spēkojas pašreizējais šī titula īpašnieks Mangnuss Kārlsens no Norvēģijas un Krievijas pārstāvis Sergejs Karjakins – tā beigusies neizšķirti. Pasaules spēcīgāko šahistu cīņai līdzi seko arī Latvijas šaha cienītāji. Vairums jūt līdzi Norvēģijas pārstāvim, taču atzīst, ka Krievijas lielmeistars ir cienīgs pretinieks.

Tagadējais pasaules čempions šahā Mangnuss Kārlsens un viņa pretinieks Krievijas pārstāvis Sergejs Karjakins lielmeistara titulus ieguva ļoti agrā vecumā. Mangnuss 13 gados, bet Sergejs 12 gadu vecumā.

Šahs kļūst arvien jaunāks, skaidro viens no Latvijas labākajiem šahistiem Artūrs Neikšāns. Nekad iepriekš par pasaules labākā šahista titulu nav cīnījušies divdesmit piecus un divdesmit sešus gadus veci jaunieši. “Tas ir visu laiku jaunākais mačs, abiem pretiniekiem kopējais vecums ir 51 gads un ja pavērojam vēsturi, tas nekad nav noticis iepriekš,” stāsta pašmāju šahists.

Pirmās trīs spēles starp Mangnusu Kārlsenu un Sergeju Karjakinu beidzās ar neizšķirtu. Iespējams tas liecina, ka sākotnējais favorīts norvēģis Mangnuss Kārlsens ir atradis sev cienījamu pretinieku.

Notikumiem Ņujorkā, kur notiek šaha milžu cīņa, seko līdzi arī Latvijas šaha cienītāji. Ņemot vērā ASV un Eiropas laika starpību spēles pie mums skatāmas sākot vēlu vakarā turpinās līdz agram rītam. Tomēr, miegs nespēj pārvarēt īstu līdzjutēju.

Čempionāta sākums Ņujorkā neiztrūka bez ASV vēlēšanu atbalsīm. Pirmā partija aizritēja īsi pēc Donalda Trampa ievēlēšanas, tas atspoguļojās arī pašā spēlē. “Mangnuss Kārlsens tūlīt pēc ASV vēlēšanām nospēlēja variantu, kas pazīstams kā Trumpovska variants, šaha zinātāji tā pasmīnēja… es domāju tā noteikti nebija sagadīšanās,” norāda šahists.

Čempionāta pirmā spēle aizvadīta 11. novembrī, bet kopumā ir paredzētas 12 partijas, tāpēc čempionāts turpināsies līdz 30. novembrim, kad tiks noskaidrosies, kurš ir pasaules spēcīgākais šahists.

Video

Lasi vēl