Majors: Lielos pasākumus šobrīd nav reāli plānot

0 Komentāru

Covid-19 pandēmijas laiks ir milzu izaicinājums kultūras un pasākumu nozarei ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Jau zināms par koncertu atcelšanām šajā rudenī. 15. oktobra rītā TV3 raidījumā “900 sekundes” festivāla “Positivus” un koncertu rīkotājs Ģirts Majors atklāja, ka lielos pasākumus šobrīd nav iespējams rīkot.

Kopš 11. oktobra uz trim mēnešiem valstī izsludināta ārkārtējā situācija, kas paredz stingrus ierobežojumus Covid-19 pandēmijas apturēšanai. No jaunajiem ierobežojumiem būtiski cieš arī kultūras un pasākumu nozare, bet festivāla “Positivus” un koncertu rīkotājs Ģirts Majors atklāja, ka gaisma tuneļa galā tomēr ir saskatāma.

“Noskaņojums visā pasaulē ir līdzīgs un stadija, kādā koncertdzīve ir apturēta, ir līdzīga. Bet visi ar cerībām raugās uz nākošo vasaru,” norāda Majors.

Latvija šobrīd Covid-19 ziņā būtiski atšķiras no daudzām pasaules valstīm. Dānijā, Baltijas valstīs un daudzās Eiropas Savienības valstīs Covid-19 ierobežojumi tiek lēnām samazināti. Koncertu rīkotājs atgādina, ka koncertu plānošana ir ilgtermiņa process un šajā gadījumā vienīgais jautājums ir par to, cik ilgi Latvija iepaliks pasākumu rīkošanā aiz visām pārējām valstīm, kurās Covid-19 situācija ir labāka.

“Dienas beigas, pēc kaut kāda laika, lai atsāktos ārzemju koncerti, ir svarīgi, lai visā Eiropā situācija būtu līdzīga. Tā iespēja, ka vasarā koncerti notiks, ir daudz lielāka,” stāsta Majors.

Ir zināms, ka vairākas pasaulē plaši zināmas mūziķu grupas ir izsludinājušas koncertus, kas plānoti nākamajā vasarā, un koncerti tiek plānoti apjomīgi. Ģirts Majors iesaka koncertu apmeklējumus plānot laikus, jo biļetes tiek izpārdotas ātri, bet bailes no pūļa pēc Covid-19 pandēmijas ir lielākajai daļai, bet tās ir iespējams pārvarēt.

Lai arī valdības lēmums šobrīd neaizliedz publisko pasākumu rīkošanu, ierobežojumu dēļ privātā sektora rīkoto pasākumu norise ir neiespējama. Arī vairāki pasākumu un koncertu rīkotāji norādījuši, ka izdevīgāk ir koncertu nerīkot nekā to vadīt ierobežotai daļai auditorijas.

Vaicāts, vai koncertu rīkotāju nozare šobrīd labāk ieturētu pauzi un atsāktu ar pilnu jaudu pēc kāda laika, Majors norāda, ka rīkot pasākumu pusei auditorijas ir ekonomiski neizdevīgi: “Man šķiet, ka šajos laikos ir jāsaprot, ka situācija ir tik neskaidra, ka jauni ierobežojumi var atnākt dažu stundu laikā. Lielus pasākumus ir nereāli plānot, tāpēc ārzemju koncerti nenotiek. Tā neskaidrība un nenoteiktība ir pārāk liela, un arī riski ir pārāk lieli. Tā tas ir, ka pusei zāles un nogrieztām kapacitātēm ir nerentabli rīkot pasākumus.”

0 Komentāru