Pasaki ar foto paldies ikvienam, kurš mazina Covid-19 sekas

0 Komentāru
Pasaki ar foto paldies ikvienam, kurš mazina Covid-19 sekas

Rīgā, Esplanādes laukumā uzstādīta instalācija priecīgās krāsās, kas kalpo par vietu jautru fotogrāfiju radīšanai un nosūtīšanai tiem, kuriem Covid-19 laikā nepieciešams labs vārds un pozitīvs atbalsts, vēsta “900 sekundes”.

Noķert vajadzīgo kadru nav nemaz tik vienkārši. Tāpēc nākas pamatīgi pavingrot līdz izdodas vēlamais foto.

Māksliniece Ieva Baumgarte ir tā, kura ir izveidojusi šo krāsaino objektu, kas turpmāk kalpos par iespēju veidot krāsainus pateicības foto. Viņa pēc “Mēness aptiekas” aicinājuma vides objektā apvienojusi četrus unikālus un simboliskus zīmējumus pavasarīgās noskaņās.

“Dod tādu pozitīvu atgriezenisko saiti un viennozīmīgi tas pavairo tādu sirsnību savstarpēju, tāpēc izmantoju siltas un pavasarīgas krāsas un jestrus triepienus,” norāda instalācijas autore Ieva Baumgarte.

Paldies šajā pandēmijas laikā ir pelnījuši noteikti daudzi. Sākot jau ar mediķiem, lielveikalu pārdevējiem, kuri ikdienā sastopas ar daudziem cilvēkiem, un vēl daudzu citu profesiju pārstāvjiem. Daudzus nomāc stress un neziņa par savu un tuvinieku veselību. Šis nav viegls laiks nedz ģimenēm, nedz uzņēmumiem, jo pandēmija ir apturējusi daudzas ieceres, arī kultūrā un sportā. Uzmundrinājuma vārdi vajadzīgi ikvienam.

“Šī pandēmija ir padarījusi sarežģītāku un arī emocionālā spriedze ir lielāka,” atzīst instalācijas autore.

Arī farmaceite Ieva Virza norāda, ka aptieku darbinieku ikdienā nebūt nav kļuvusi vienkāršāka. Tāpēc katrs pozitīvs vārds un pateicība ir kā svaiga gaisa malks.

“Mēs novērtējam katru paldies, katru labo vārdu, ko mums saka līdzcilvēki. Katrā gadījumā mūs tas ļoti uzmundrina un stiprina ikdienas darbā,” atzīst farmaceite Ieva Virza.

Savu lielu paldies foto var sūtīt konkrētam adresātam, kuram vēlaties pateikties. Taču var arī bildi ievietot sociālajos tīklos, piemēram, “Facebook” lapā – saku lielu paldies.

“Saku lielu paldies” Esplanādē būs pieejams no 10. februāra līdz 30. aprīlim. Tāpēc ikviens var pagūt uzņemt savu pateicības bildi. Jāatceras, ka nav nekādu īpašu noteikumu, pateicību ikviens var sūtīt tam cilvēkam, kurš, Jūsuprāt, ir to visvairāk pelnījis.

0 Komentāru