Komentāri

Slēgta tuberkulozes un citu plaušu slimību slimnīcā Ceplīši, kas atradās Ikšķiles novada Tīnūžos. Tagad daļa slimnīcas pacientu pārvesti uz tuberkulozes un plaušu slimību centru Upeslejās. 

Tuberkulozes un plaušu slimību slimnīcā Ceplīši uzturējās tie tuberkulozes slimnieki, kuri nevēlas ārstēties, bet var aplipināt citus. Piespiedu izolācijā šie cilvēki  Ceplīšos tika turēti un ārstēti līdz šā gada oktobrim. Tagad slimnīca ir slēgta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders norāda, ka Ceplīšu reorganizācija saistīta ar to, ka tuberkulozes pacientu skaits pakāpeniski samazinās, līdz ar to slimnīcas uzturēšana ir saimnieciski neizdevīga.

Daļa slimnieku nonākuši Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā, bet citi tuberkulozes un plaušu slimību centrā Upeslejās. Upesleju iedzīvotāji pauž bažas par sabiedrībai bīstamo slimnieku atrašanos šajā slimnīcā.

”Vistrakākais, ka šī nodaļa atrodas tieši blakus bērnu nodaļai, kas, manuprāt, ir ļoti amorāli. Cik tālu mēs varam iet, lai ietaupītu līdzekļus un lai novietotu šādus cilvēkus blakus bērniem,” atzīst anonīma raidījuma Bez Tabu skatītāja.

Tuberkulozes centra vadītāja Andra Cīrule norāda, ka pacienti, kuri var aplipināt citus, atrodas izolēti no apkārtējiem.

Nodaļa, kurā atrodas šie tuberkulozes slimnieki, tiek apsargāta. Līdz šim bēgt mēģinājis viens no pacientiem, tomēr tas viņam nav izdevies.

Ceplīšu uzturēšana gadā izmaksāja vairāk nekā 1 100 100 eiro. Ietaupījums nu esot ap 700 000 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl