Komentāri

Uz ietekmīgo valsts kontroliera amatu konkurences nebūs. Tas kļuva skaidrs pēc tam, kad uz amatu izvirzīta tikai viena kandidāte – līdzšinējā valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Pozitīvi par galvenas valsts pārvaldes revidentes paveikto izsakās gan valdošas koalīcijas, gan opozīcijas deputāti. E. Krūmiņa sola, ka vēl šogad tiks veikti vērienīgi lietderības auditi pensiju un tiesu sistēmā, kā arī veselības aprūpē.

Krūmiņa par valsts kontrolieri Saeimas ievēlēja pirms četriem gadiem, kad pilnvaras nolika savulaik sabiedrībā ļoti populārā Inguna Sudraba. Lai arī ne tik pamanāma, arī viņai izpelnījusies pozitīvu sabiedrības vērtējumu. Galvenais panākums – tā saukto lietderības revīziju skaita būtiska palielināšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tur mēs skatāmies ne tikai to, vai ir ievērots normatīvais akts, bet – vai ir noteikts sasniedzamas rezultāts, vai tas ir būtisks sabiedrībai un, galvenais, vai tas ir sasniegts,” teic Krūmiņa.

Viņa grib darbu turpināt un, ja Saeima to ļaus, sola, ka vēl šogad tiks izvērtēts, cik ilgtspējīga ir pensiju sistēma, cik lietderīga bijusi tiesu reforma, kā arī, kas notiek veselības aprūpē. Viena no problēmām – pēc revīzijām nereti neseko vainīgo sodīšana. Īpaši sāpīgs bijis pirmās tiesu instances lēmums, kas attaisnoja Rīgas Brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu, lai gan neesot šaubu par izšķērdību viņa saimniecībā. “Mēs esam pārliecināti, ka tur bija pārkāptas likuma normas,” norāda Krūmiņa.

Viņa gaida, kad Saeima beidzot pieņems likumu, kas paplašina Valsts kontroles iespējas vērsties pret negodprātīgām amatpersonām. Tas vairāk nekā gadu iestrēdzis parlamentā. “Uzskatām, ka valsts kontrolei ir jādod iespējas cīnīties ar tām situācijām, kad valsts resurss tiek lietots nelietderīgi,” saka Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš. “Mēs nedrīkstam pieļaut situāciju, kad tiek veidota sarežģīta birokrātiska represīva sistēma,” piebilst deputāts Armands Krauze.

Lai arī deputāti atšķirīgi vērtē Valsts kontroles funkciju paplašināšanu, teju visi sola balsis Krūmiņas pārvēlēšanai, kas gaidāma šomēnes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl