Parūpējies par savu un tuvinieku drošību! VUGD sniedz vērtīgus padomus svētku laikā!

Pievienot komentāru
Parūpējies par savu un tuvinieku drošību! VUGD sniedz vērtīgus padomus svētku laikā!
Ilustratīvs foto: U.S. Army Corps of Engineers Europe District /Flickr

Ziemassvētku gaidīšanas laikā deguši desmit adventa vainagi, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus Ziemassvētkos uzmanīgi rīkoties ar iedegtām svecītēm. Šobrīd Adventa vainags stāv jau veselu mēnesi, ir ļoti sauss un var viegli aizdegties gan no tiešām liesmām, gan lielā karstuma, ko rada sveču dedzināšana. Tāpat sniegti citi ļoti vērtīgi padomi!

Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Svecītes jau ir 3 – 4 reizes uz Adventa svētkiem aizdedzinātas, tās šobrīd atrodas jau tuvu dekorācijām. Tāpēc mūsu aicinājums ir Adventa vainaga svecītes vispār vairs nededzināt.

Tāpat VUGD aicina svecītes nededzināt arī eglē. Tomēr, ja eglīte vai Adventa vainags tikko sācis degt, tad tiem var uzliet tīru ūdeni. Taču labāk to darīt, ja tuvumā nav elektroiekārtas. Tāpat degošam vainagam var uzsegt vilnas vai kokvilnas auduma gabalus, lai novērstu skābekļa piekļuvi degšanas vietai.

Foto

Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Viena no ļoti labām Ziemassvētku dāvanām, ko var dodoties ciemos aizvest, ir ugunsdzēsības pārklājs, kas ir speciāls materiāls, kuru tur mājās. Ja nelielā platībā izcēlies ugunsgrēks, tad šo pārklāju var uzsegt virsū, materiāls neaizdegsies, nekusīs, un ugunsgrēku arī nodzēsīs.

Bērnu drošība

VUGD aicina uzmanīt arī bērnus ne vien dedzinot sveces, bet arī kamīnus. Tāpat arī, gatavojot ēdienus, bērnus nevajadzētu atstāt ilgstoši bez uzraudzības. Dienests cer, ka ugunsgrēku nebūs, tomēr ir gatavs strādāt visu diennakti arī garajās Ziemassvētku brīvdienās. Tomēr pastiprinātā režīmā sāk strādāt ceļu policija.

Policijas reidi

Ceļu policija 23. decembrī sākusi tradicionālos reidus, lai tādējādi svētku svinētājus atturētu no sēšanās pie stūres alkohola reibumā. Lai gan ceļu policija centīsies tādējādi netraucēt satiksmi, tomēr atsevišķās vietās ar sastrēgumiem būs jārēķinās.

Simtiem policistu visā Latvijā autovadītājus pārbaudīs līdz pat 3. janvārim.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks: 

Nevarētu teikt, ka Ziemassvētkos būtu īpaši traks laiks, varbūt vairāk ap Jauno gadu. Jebkurā gadījumā – tas skaitlis, kad pie stūre sēžas dzērumā, joprojām ir diezgan liels. Gadā vairāk nekā četri tūkstoši vadītāju tiek noformēti par vadīšanu dzērumā. Mums vajadzētu krietni uzlabot šo statistiku, lai šādu šoferu būtu arvien mazāk, un mums būtu arvien drošāki ceļi.

Padomi no mediķiem

Ja svētku laikā iesāpas vēders vai paliek slikta dūša, būs pieejami valsts apmaksāti medicīnas pakalpojumi. Vienkāršos saslimšanas gadījumos lielo pilsētu veselības centros vai poliklīnikās būs pieejami dežūrārsti. Tiesa, viņi strādās īpašā svētku grafikā. Šo grafiku var uzzināt, sazinoties ar konkrētu iestādi vai skatoties Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapā. Ja bijusi trauma vai pēkšņa saslimšana, iespēja vērsties tā dēvētajos traumpunktos.

Piemēram, ja ir acu trauma, tad varbūt, ka jādodas uz kādu konkrētu uzņemšanas nodaļu, citā savukārt sniedz palīdzību, ja ir kaulu lūzumi.

Neatliekamā medicīniskā palīdzība darbosies, bet izsaukt var tad, ja ir dzīvības apdraudējums – tad jāzvana uz numuru 113.

Video