2 komentāri

Pārtikas produktus, kam ir beidzies derīguma termiņš, Latvijā, visticamāk, neatļaus tirgot.

Tomēr tiek apsvērts, ka pārtiku ar beigušos derīguma termiņu varētu ziedot labdarībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runa ir par produktiem, uz kuriem norādīts “ieteicams līdz” un kuri arī pēc šā datuma neesot bīstami veselībai – atšķirībā no dzīvnieku izcelsmes produktiem, uz kuriem ir norādīts “izlietot līdz” un attiecībā uz kuriem stingrais regulējums nemainīsies.

 

Dace Ugare
ZM Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece

Lai aizsargātu savu patērētāju un tirdzniecības tīklus pret šādām iespējām, šobrīd mēs nerunājam par produktu tirdzniecību pēc derīguma termiņa. Tās mūsu diskusijas šobrīd iet pārsvarā tikai par to sadaļu, vai mums ir ko ziedot, vai mēs to varam izdarīt, un kādā veidā mēs to varētu darīt, jā mēs nonāksim pie šādiem lēmumiem, ka mums ir ko ziedot.

Un nākamo darba grupas sēdi ražotājiem un tirgotājiem ir uzdots precizēt to pārtikas pārtikas produktu apjomu, kas tiek izmesti pēc derīguma termiņa.

Video LNT Ziņu sižets:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl