Pārtikas paku dalīšana trūcīgajiem aizvadīta ar vilšanos un asarām

1 komentārs

Sarkanā krusta punktos šodien sākās Eiropas Savienības (ES) bezmaksas pārtikas paku izdale. Šoreiz to pavadīja – arī vilšanās, dusmas un asaras. 

Dienas laikā visā Latvijā pirmajā dienā jau izdalīts nepilni divi tūkstoši paku. Lielie pārpratumi sākās tāpēc, ka daudzi neievēroja norādi šajā uzrakstā – pakas šogad pienākas ne visiem cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, bet gan tikai tiem, kam ir trūcīgās personas statuss.

Daudzi pauda – jau tā pēc būtības bijis kauns lūgt pārtikas paku, bet, lai arī Sarkanā Krusta darbinieki bija laipni, tomēr atteikums pēc būtības uztverts kā pazemojums.

Pensionāri, daudzbērnu ģimenes, bezdarbnieki, bezpajumtnieki, vientuļie – pārtikas palīdzības pakas pienākas 63 tūkstošiem cilvēku visā Latvijā, jo tieši tik daudziem pašvaldību sociālie dienesti izsnieguši trūcīgās personas statusu, kad vidējie ienākumi uz vienu cilvēku nepārsniedz 128 eiro 6 centus mēnesī. Ja kaut eiro vairāk – bezmaksas pārtiku nedod.

Salīdzinot ar citiem gadiem, šī ir pirmā reize, kad pārtikas palīdzības pakas neizsniedz mazturīgajām personām, kuru ienākumi ir starp trūcīgā statusa 128 eiro un minimālo algu. Viņi mājās devās tukšām rokām.

Saņēmuši atteikumu pārtikas pakām, cilvēk vēlreiz rūpīgi izpēta, vai tiešām papīros rakstīts maznodrošinātā nevis trūcīgā statuss. Sarkanā krusta darbiniekiem šodien bija jābūt arī psihologiem. Atsevišķi cilvēki nespēja valdīt emocijas un izplūda asarās. Pat lūdza labot sociālā dienesta izziņas.

Labklājības ministrijā tikmēr norāda, ka paku izdalē šogad nekas netiks mainīts. Bezmaksas pārtika pienāksies tikai trūcīgā statusa turētājiem, nevis arī vēl mazturīgajiem kā citos gados.

Gadā plānots izdalīt nedaudz virs pusmiljona pārtikas paku. Taču vasaras vidū plānots sākt arī higiēnas preču izdali, bet, tuvojoties jaunajam mācību gadam, preces bērnu palaišanai uz skolu. Tikmēr trūcīgās personas pēc ES pārtikas pakām katram ģimenes loceklim varēs iet pakaļ turpmākos septiņus gadus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl