Pārtikas pakas trūcīgajiem papildinās arī gatavas maltītes un higiēnas preces

Pievienot komentāru
Pārtikas pakas trūcīgajiem papildinās arī gatavas maltītes un higiēnas preces
FOTO: LETA

Turpmākajos gados atbalsts vistrūcīgākajām personām kļūs daudzveidīgākas. Līdztekus jau ierastajām pārtikas pakām sociāli vismazāk aizsargātajai iedzīvotāju daļai no īpaša Eiropas Savienības fonda būs pieejamas arī gatavas maltītes un higiēnas preces. Savukārt skolēniem paredzēts nodrošināt individuālus mācību piederumus.

To paredz Eiropas Atbalsta fonda 2014.-2020.gada plānošanas periodam vadības likums, ko otrdien, 16.septembrī, konceptuāli atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu komisijas, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.

Tiesības uz pārtikas un pamata materiālo palīdzību būs personām un ģimenēm, kuras pašvaldība atzinusi par trūcīgām, kā arī personām un ģimenēm, kuras nonākušas krīzes situācijā.

Pārtikas palīdzību ik gadu plānots sniegt 98 tūkstošiem iedzīvotāju, bet pamata materiālo palīdzību – 49 tūkstošiem bērnu.

Vistrūcīgāko personu atbalstam šīs programmas ietvaros no 2014.līdz 2020.gadam ir pieejami vairāk nekā 48 miljoni eiro. 85 procentus no izmaksām segs fonds, bet 15 procenti būs Latvijas līdzfinansējums.