Komentāri

Pirmssvētku laikā, kad daudz tiek domāts arī par svētku cienastiem, tiek pirkts daudz vairāk pārtikas. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) īpaši izplatījis paziņojumu, pievērst īpašu uzmanību pārtikas produktu derīguma termiņiem.

“Ikdienā sastopamies ar pārtikas preču derīguma termiņa viltošanu nelielos apmēros – piemēram, viena veikala ietvaros. Taču šogad ir bijuši trīs lieli gadījumi, kad lielos apmēros vairumtirgotāji viltoja derīguma termiņus,” stāsta  PVD Pārtikas uzraudzības daļas eksperte Svetlana Aļminoviča-Miljanoviča.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa pauž, ka pārtikas uzņēmumi, kas vilto preces, ir kļuvuši rafinētāki, un “vilto tā, lai marķējums izskatītos līdzīgs oriģinālajam marķējumam”. PVD pārstāve norāda, – pircējiem jāpievērš īpaša uzmanība tieši marķējumam – tur jābūt atrodamam gan derīguma termiņam, gan informācijai par produkta sastāvu.

“Svētku laikā noteikti atgādinām pircējiem, ka jāpievērš īpaša uzmanība pārtikas produktiem, jo svētku noskaņojuma iespaidā patērētājs pērk vairāk pārtikas produktu, un tad negodprātīgiem pārdevējiem ir iespējams realizēt produktus, kuriem beidzies vai tūlīt beigsies termiņš,” sacīja Svetlana Aļminoviča-Miljanoviča.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl