Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” desmit gados palīdzējusi gandrīz pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju

0 Komentāru
Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” desmit gados palīdzējusi gandrīz pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” desmit gadu laikā ir palīdzējusi 400 587 Latvijas iedzīvotājiem, aģentūrai LETA pavēstīja apvienības pārstāve Baiba Pare.

16.oktobrī “Paēdušai Latvijai” atzīmēja savas pastāvēšanas desmit gadu jubileju. Kā norāda organizācijas pārstāvji, šo gadu laikā ir izdalītas 74 332 pārtikas pakas, ziedojumos saņemti 333 435 eiro un kopumā sniegts atbalsts 400 587 personām.

“Pirms desmit gadiem, kad tika izveidota Pārtikas banka, daudzām ģimenēm ekonomiskās krīzes dēļ bija nepieciešama ārkārtas palīdzība. Tomēr arī šobrīd ir daudzas ģimenes, kuras negaidot sastopas ar lielām finansiālām grūtībām,” stāsta Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle, norādot, ka visbiežāk palīdzību lūdz vientuļais vecāks ar diviem bērniem ar vidējiem ienākumiem līdz 350 eiro mēnesī, kuram nav iespēju saņemt kādu no statusiem.

“Paēdušai Latvijai”, sadarbojoties ar vairāk nekā 30 reģionālām nevalstiskajām organizācijām un trim sociālajiem dienestiem, ir izveidojusi tīklu, lai palīdzētu cilvēkiem pēc iespējas plašākā teritorijā. Pēc apkopotajiem datiem, šo gadu laikā visvairāk palīdzības novirzīts Viļānu, Preiļu, Siguldas, Ogres, Jelgavas un Aizputes novadam.

Kā norāda Pare, pēdējo trīs gadu laikā Pārtikas banku īpaši atbalsta SIA “Rimi Latvia”, kas ne vien regulāri ziedo pārtikas produktus lielākā apjomā, bet arī palīdz divreiz gadā organizēt Pārtikas paku akcijas “Rimi” veikalos visā Latvijā, kad ikviens cilvēks tiek aicināts palīdzēt piepildīt pārtikas paku trūkumā nonākušām ģimenēm. Šo akciju laikā ir piepildītas 41 573 Pārtikas pakas.

Pārtikas banka arī vāc ziedojumus pārtikas pakām trūkumā nonākušām ģimenēm, kuras dažādu apstākļu dēļ netiek atzītas par trūcīgam vai maznodrošinātām. Pārtikas pakas tiek veidotas pateicoties Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem, kā arī brīvprātīgajiem atbalstītājiem.

Palīdzība galvenokārt domāta ģimenēm ar bērniem ar zemiem ienākumiem, kurām nav piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās statuss. Iespēju robežās tiek sniegts atbalsts arī pensionāriem, invalīdiem ar zemiem ienākumiem un pēkšņā nelaimē nonākušajiem, kuriem nav piešķirts kāds no statusiem.

0 Komentāru