Pārtika nākamgad kļūs aptuveni par 2% dārgāka

Komentāri

Nākamgad – mērens pārtikas cenu kāpums. Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs šodien prognozēja, ka cenu kāpums varētu skart dažādas pārtikas produktu grupas.

Šīs svārstības vairumā gadījumu atkarīgas no procesiem un notikumiem pasaules tirgos, kas atspoguļosies arī Latvijā. Nozīmīgāko cenu kāpumu, kas sākās jau šoruden, arī nākamgad varēs sagaidīt piena produktu tirgū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ingūna Gulbe, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja

Pamatā tas viss ir saistīts ar izmaiņām pasaules tirgos. Tur ir pieaudzis pieprasījums, samazinājies piedāvājums un cenas ceļas, un tāpēc tas seko arī Latvijai. Un tās preču grupas ir piena produkti, varētu būt dažāda veida eļļas, kafija, apelsīni un cukurs. Tie ir tie, kuriem varētu būt tā tendence uz augšu, un pārējiem vajadzētu saglabāties stabili.

Pēdējie gadi ir bijuši sarežģīti arī dārzeņu un graudu audzētājiem. Pastāv iespēja, ka pēdējiem nākamgad varētu rasties sarežģījumi nokārtot parādsaistības ar bankām par šā gada sabojāto graudu ražu.

Tikmēr cūkkopjiem un putnu audzētājiem problēmas rada Āfrikas cūku mēra un putnu gripas draudošā izplatība, kas potenciāli varētu sadārdzināt gaļas izstrādājumu cenas.

Video: LNT Ziņu sižets

 

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl