Pārtika nākamgad kļūs aptuveni par 2% dārgāka

Komentāri

Nākamgad – mērens pārtikas cenu kāpums. Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs šodien prognozēja, ka cenu kāpums varētu skart dažādas pārtikas produktu grupas.

Šīs svārstības vairumā gadījumu atkarīgas no procesiem un notikumiem pasaules tirgos, kas atspoguļosies arī Latvijā. Nozīmīgāko cenu kāpumu, kas sākās jau šoruden, arī nākamgad varēs sagaidīt piena produktu tirgū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ingūna Gulbe, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja

Pamatā tas viss ir saistīts ar izmaiņām pasaules tirgos. Tur ir pieaudzis pieprasījums, samazinājies piedāvājums un cenas ceļas, un tāpēc tas seko arī Latvijai. Un tās preču grupas ir piena produkti, varētu būt dažāda veida eļļas, kafija, apelsīni un cukurs. Tie ir tie, kuriem varētu būt tā tendence uz augšu, un pārējiem vajadzētu saglabāties stabili.

Pēdējie gadi ir bijuši sarežģīti arī dārzeņu un graudu audzētājiem. Pastāv iespēja, ka pēdējiem nākamgad varētu rasties sarežģījumi nokārtot parādsaistības ar bankām par šā gada sabojāto graudu ražu.

Tikmēr cūkkopjiem un putnu audzētājiem problēmas rada Āfrikas cūku mēra un putnu gripas draudošā izplatība, kas potenciāli varētu sadārdzināt gaļas izstrādājumu cenas.

Video: LNT Ziņu sižets

 

Lasi vēl