Partija Vienotība spriež, kā atgūt sabiedrības uzticību

1 komentārs
Partija Vienotība spriež, kā atgūt sabiedrības uzticību

Partija Vienotība šodien kārtējo reizi diskutēja par to, kā atgūt sabiedrības uzticību. Par spīti vadības maiņai, politiskā spēka popularitāte pēdējos mēnešos nav pieaugusi. Partijas Vienotība domes sēde neiztika arī bez politiskajam spēkam raksturīgās savstarpējo attiecību skaidrošanas.

Lai atgūtu sabiedrības uzticību, Vienotība savulaik izstrādāja plānu ar veicamajiem uzdevumiem līdz Latvijas simtgadei. Tomēr partijas reitingi turpināja slīdēt uz leju. Tad politiskais spēks iepriekšējās līderes Solvitas Āboltiņas vietā partijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Andri Piebalgu, bet arī šis tas partijas popularitāti pagaidām nav uzlabojis. Tāpēc Piebalgs nolēmis izmantot šodien notiekošo partijas Domes sēdi, lai jau atkal spriestu, kā atjaunot vēlētāju uzticību politiskajam spēkam. Partijas restarta iecerei dots apzīmējums Jaunā Vienotība.

”Kārļa Skalbes pasakā atainot miera un pieticības mala, tur pašapmierināti cilvēki dzīvo zem tik zemām debesīm, ka tajās katrs ēdājs var iespraust savu karoti. Zemās debesis, Skalbes vārdiem runājot, izsargā mūsu dvēseles no veltīgām rūpēm un mūsu miesu no veltīgas kustēšanās. Vienotība ir partija, kurai šāda pašapmierinātība ir sveša,” norādīja Andris Piebalgs.

Tikmēr Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars atklāja: ”Šobrīd sabiedrība ir ļoti nikna uz politiķiem, uz ministriem, visa līmeņa cilvēkiem, kas mēģina virzīt un veidot mūsu valsts nākotni. Viņi jūtas neuzklausīti, ir zināmas apātijas pazīmes, raugoties, ka ilgos gados, viņuprāt, nekas netiek mainīts.”

Foto: Vienotības Domes sēde

Diskutējot par to kā atgūt sabiedrības uzticību, politiskā spēka biedru runās atkārtojās tēzes par to, ka Vienotībai vajag veidot modernu eiropeisku Latviju. Izskanēja arī priekšlikums krietni samazināt ministriju skaitu un veikt citas reformas.

”Mēs esam partija, kurai iespēja un tiesības piedāvāt jaunus risinājumus modernai eiropeiskai Latvijai. Un tā ir tā mūsu zelta iespēja,” pavēstīja Arvils Ašredens.

Kopumā domes sēdē gaisotne bija mierīga, tomēr arī šoreiz izskanēja kritika partijas biedra Jura Vidiņa virzienā, kurš ne reizi vien Vienotībā bijis nemiera cēlājs, un šoreiz izpelnījās partijas biedru neapmierinātību, jo intervijā laikrakstam Neatkarīgā bija paudis viedokli, ka Vienotībā priekšplānā izvirzās pelēcības. Vidiņa rīcību Piebalgs lūgs izvērtēt partijas Ētikas komisijā.

Piebalgs gan atklāja: ”Man pārāk nesāp, ka mani nosauc par pelēcību, tā gan ir taisnība, bet kad visus nosauc, tas nav pieņemams.”

Pagaidām gan par jauno ēru Vienotībā liecina tikai jaunā mājas lapa. Partijas biedri secināja, ka tāpat kā pagaidām tukšā mājaslapa, arī šodienas runas nākotnē nepieciešams piepildīt ar reālu saturu un darbiem.

Partiju reitingi

Latvijas faktu aptauja par septembri:

  • Saskaņa 17,9%
  • Zaļo un zemnieku savienība 17,3%
  • Nacionālā apvienība 7,3%
  • Vienotība 5%
  • Artusa Kaimiņa partija KPV LV  3,4%,
  • No sirds Latvijai 2,8%
  • Latvijas Reģionu apvienība 2,5%.

Video

1 komentārs