Pārpildīts sabiedriskais transports – ikdiena, ar kuru dažbrīd spiesti sadzīvot rīdzinieki; RS sola papildu reisus

2 komentāri

Pārpildīts sabiedriskais transports bez iespējas ievērot drošu distanci ir ikdiena, ar kuru rīta un vakara stundās spiesti sadzīvot rīdzinieki, kā vēršanas par labu nolūkā “Rīgas satiksme” (RS) no 1. februāra vairākos maršrutos palielina reisu skaitu, vēsta TV3 Ziņas.

Patlaban pasažieru skaits autobusos, trolejbusos un tramvajos, salīdzinot ar vidējo braucēju skaitu darba dienās pērn septembrī, ir samazinājies uz pusi, aprēķinājusi RS. Tomēr arī pie šāda pasažieru krituma, bieži vien droši pārvietoties sabiedriskajā transportā, nedrūzmējoties plecu pie pleca, nebūt nav iespējams.

Kamēr dienas vidū sabiedriskais transports vairumā ir patukšs, pavisam pretēja aina paveras rīta stundās vai pēc darba laika beigām. Tad atsevišķos maršrutos braucēju ir tik daudz, ka transportos nav iespējams ievērot pat 50 centimetru distanci, nemaz nerunājot par diviem metriem.

Ar pārpildītu trolejbusu un tramvaju fotogrāfijām daudzi iedzīvotāji dalās sociālajos tīklos. Arī šodien sastaptie pasažieri atzīst, ka atsevišķos maršrutos mēdz būt ļoti saspiesti. Distances ievērošana šādos gadījumos ir neiespējama.

“No rīta nevar, rītš un vakaros, kad visi brauc, tad nav iespējams. Kā es zinu, arī samazināja transportus. Piemēram, es dzīvoju Ķengaragā, man bija 7.,9., un 3., tagad palika tikai septītais, tas tramvajs ir pilns vienmēr,” piedzīvotajā dalās Kirils.

Lasi vēl: Sūdzību dēlis: Kāpēc ”Rīgas satiksme” neievēro pilnīgi nekādas distancēšanās prasības?

Arī iedzīvotāja Māra piekrīt, ka pēcpusdienā sabiedriskā transporta līdzekļi ir ļoti pilni. Arī norobežotie sēdekļi, kas līdz uz tiem sēdēt, nenodrošina distances ievērošanu – cilvēks blakus stāv tik un tā. Sēž vai stāv, lielas starpības nav.

“Dienā, jā. Pa dienu ir normāli. Bet no rītiem un vakaros nav divu metru, jo ir ļoti daudz tautas,” novērojis Jurijs.

RS skaidro, ka atsevišķi reisi tiešām ir slēgti, jo tajos pasažieru plūsma bijusi kritiski zema. Tagad gan atkal secināts, ka citos tā ir krietni virs atļautā – Covid-19 izplatības laikā, transportā drīkst būt aizņemti ne vairāk kā 50% sēdvietu – tādēļ no šodienas noslogotākajos maršrutos sāk kursēt papildu reisi.
“Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane

“Lai palielinātu šo distancēšanās iespēju, tiek palielināts reisu skaits. Kopā reisu skaits tiek palielināts 15 sabiedriskā transporta maršrutos, vairākos tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutos. Un kopējais dienas reisu izlaidumu skaits kopumā tiek palielināts par teju 450 reisiem.”

Tāpat uzņēmums vēlreiz aicina brauciena vajadzību izvērtēt tos pasažierus, kuriem ir vislielākais risks smagi saslimt ar Covid-19. Nestrādājošajiem pensionāriem un cilvēkiem, kas izmanto 100% atlaides, ieteicams pārvietoties pa dienu, kad sabiedriskā transporta piepildījums ir pavisam niecīgs.

Taujājot par masku lietošanu sabiedriskajā transportā, uzņēmums norāda, ka šobrīd ar to problēmas vairs teju neesot. Pasažierus gan aicina pievērst lielāku vērību  tam, vai brauciena laikā maska ir uzvilkta pareizi.

2 komentāri