Pārpildīti vilcieni, salšana naktī uz perona: nepatīkams simtgades svētku noslēgums simtiem cilvēku

56 komentāri

Latvijas simtgades lielās svinības cilvēkus ir aizkustinājušas, tomēr – ne viss notika gludi. Daudzi svinētāji pārpildītu vilcienu dēļ 18. novembra naktī palika Rīgā uz dzelzceļa perona.

Neomulīga sajūta bija arī uguņošanas apmeklētājiem – tik lielai cilvēku masai krastmala acīmredzami bija par mazu, pūlis netika organizēts, un centra ielās valdīja liels haoss. Par laimi, šoreiz iztika bez traģiskām sekām.

Vienā no video redzams, kā no pārpildīta vilciena uz Jūrmalu tiek izgrūsti divi pasažieri, kas nogāžas uz perona, bet ātri tiek piecelti kājās. Apkārt skan kliedzieni, un svinētāji izskatās iereibuši. Milzīgs pūlis ir vilcienā, un vēl lielāks gaida nākamo. Šādi skati svētdien pavērās pēc svētku salūta, radot pasažieros dusmas. Sevišķi tiem, kas cerēja vēlu vakarā nokļūt mājās krietni tālu no Rīgas.

Cilvēki, tostarp bērni, no Aizkraukles, Skrīveriem, Jumpravas palika aukstumā pusnaktī uz ielas, jo pēc pusnakts “Pasažieru vilciena” terminālis tiek slēgts, uzgaidāmo telpu nav. Paldies Rīgas pašvaldības policijai, kura laipni risināja situāciju, nogādājot drošākā un siltākā vietā pasažierus ar bērniem. “Pasažieru vilciens” alternatīvas nepiedāvāja. Vien to, kā atdeva naudu par biļetēm.

“Pasažieru vilciens” skaidro, ka parasti lielu pasākumu organizatori informē par pasažieru iespējamo skaitu. Šajā gadījumā ziņas nebija saņemtas, un uzņēmums rēķinājās, ka pasažieru skaits varētu būt kā citus gadus pēc svētku salūta. Saprotot, ka patiesībā braukt gribētāju skaits ir milzīgs, visi četru vagonu sastāvi tika pārlikti uz sešiem vagoniem. Slokas un Ogres virzienā norīkoti papildu vilcieni, bet tas arī viss, ko kompānija spēja izdarīt.

Egons Ālers
AS “Pasažieru vilciens” pārstāvis

Ar šādiem pasažieru apjomiem saskaramies pirmo reizi! Provizoriski – vakar esam pārvadājuši 10 000 – 15 000 pasažieru pie tā, ka parasti pēc 18. novembra vedam 1000, 1500, maksimums – 3000.

Vaina bijusi komunikācijā – “Pasažieru vilciens” netika iepriekš brīdināts par lielajiem pūļiem. Iepriekš pirms grandioziem pasākumiem organizatori laikus brīdinājuši par lielu pasažieru skaita pieplūdumu. “Dziesmu svētki, pāvesta vizīte, Aglona. Viss, kur šogad esam norīkojuši īpašus vilcienus, viss notika atbilstoši plānotajam,” papildina Ālers.

Internetā publicēti vairāki video, kuros cilvēki, lai arī pārpildītos vagonos, ir labā noskaņojumā un piespiedu tuvību izmanto, lai kopā uzdziedātu tautasdziesmas.

Simtgades birojs svētdien aicināja iedzīvotājus galvaspilsētā nebraukt ar privātajiem auto, izmantot bezmaksas sabiedrisko transportu, uzsverot, ka daudzbērnu ģimenes bez maksas var pārvietoties arī ar vilcieniem. Birojā gan pauž viedokli, ka “Pasažieru vilcienu” par pēkšņo klientu pieplūdumu vajadzēja apziņot Rīgas domei, kas organizēja salūtu.

Neskaitāmas sūdzības sociālajos tīklos izskan par kārtības uzturēšanu – salūta laikā krastmalā un Vecrīgā pulcējās nekontrolēti milzīgas cilvēku masas.

SCREENSHOTS NO TWITTER

Precīzi – tas bija šausmīgi! …ar trim bērniem, no kuriem viens augstāk par jostasvietu pieaugušajam, neredz. Gribējās būt kaut kur tālu prom. Uz priekšu nekustas, no aizmugures spiež virsū. Brrrr… Laimīgi mājās.

Tik lielam cilvēku pieplūdumam nebija gatava arī policija. Satiksme netika regulēta, pa centra ielām starp braucošām mašīnām klīda cilvēku bari.

“Organizatori nav pieņēmuši lēmumu organizēt pasākumu citur, arī no Valsts policijas puses esam runājuši, ka tā nav labākā vieta, bet simtgade ir simtgade. Pēc pasākuma ar citiem dienestiem, ar kuriem strādājām – neatliekamo medicīnisko palīdzību, VUGD, Drošības policiju, sēdīsimies pie galda, iesim cauri visai pasākumu norisei. Spriedīsim, ko varēsim izdarīt labāk. Labāk būtu, ja būtu ļoti būtiski norobežojuši iekļūšanu pasākumā kā tādā, neļautu iet pāri, noslēgtu pieeju krastmalai visai. Tas izsauktu vēl lielāku pretestību un neapmierinātību. Vēlējāmies, lai maksimāli cilvēku varētu svētkus izbaudīt,” spriež Valsts policijas Galvenās kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

56 komentāri