Pārkāpumi vēlēšanās: par dīvainām darbībām iecirkņos un to tuvumā jāzvana policijai pa tālruni 110

2 komentāri

Šajās pašvaldību vēlēšanās diemžēl fiksēti arī vairāki pārkāpumi – Drošības policija no vairākiem Latvijas reģioniem saņēmu signālus par iespējamu balsu pirkšanu.

Bez jau publiski izskanējušiem gadījumiem Rēzeknē un Jēkabpilī, ir saņemti vēl vairāki.

Vismaz pagaidām drošības iestādes neziņo par jauniem sāktiem kriminālprocesiem. Piektdien Drošības policija ierosināja divas lietas, bet nav zināms par faktu, vai pret kādu personu. Tas izmeklēšanas interesēs netiek atklāts. Arī Centrālajai vēlēšanu komisijai nav sīkākas informācijas. Lai gan daudz cilvēku reaģē uz aizdomīgām situācijām, tās lielākoties neapstiprinās, tā LNT Ziņām atzina CVK vadītājs.

Arnis Cimdars

Arnis Cimdars
CVK priekšsēdētājs

Pamanot, ka netālu no iecirkņa stāv cilvēki, pie kuriem pienāk klāt tie, kas iznāk no iecirkņa, protams, ka viņi nezina, par ko viņi savā starpā sarunājas, kāds ir šis mērķis, tāpēc ir normāli, ja tāda informācija tiek paziņota, kas ir daudz labāk nekā, ja tajā brīdī tiek noklusēts un tikai pēc vēlēšanām tiek apziņots – jā redzēju, dzirdēju, zināju. Ja ātrāk reaģē, var novērst un vainīgos saukt pie atbildības.

Tai pat laikā cilvēki aicināti pārlieku neaizrauties un ar ziņošanu neradīt resursu pārslodzi. Par dīvainām darbībām iecirkņos un to tuvumā jāzvana policijai pa tālruni 110. Valsts policijā norāda, ka līdz šim notikuši vien nebūtiski pārkāpumi – kādā iecirknī Rīgā jaunieši vēlējušies sarīkot nekārtības, bet atbraucot likumsargiem, jaunieši jau bijuši prom. Tāpat fiksēti vairāki aģitācijas mēģinājumi.

2 komentāri