Pārkāpjot aizliegumu bez būtiska iemesla ieceļot Latvijā, paredzēta administratīvā atbildība

13 komentāri
Pārkāpjot aizliegumu bez būtiska iemesla ieceļot Latvijā, paredzēta administratīvā atbildība
EPA / SCANPIX

Līdz ar aizliegumu bez būtiska iemesla ieceļot Latvijā cilvēkiem neierobežos ieceļošanu, bet, pārkāpjot ierobežojumus, paredzēta administratīvā atbildība, intervijā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundes” teica Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks pulkvedis Ivars Ruskulis.

Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks pulkvedis Ivars Ruskulis

“Uz ārējām robežām faktiski nekas nemainās. Ārējiem ceļošanas ierobežojumi jau saglabājas līdz šim brīdim, jo ceļošana kā tāda no ārējām robežām ir aizliegta. Jaunais ierobežojums ir attiecināms uz iekšējām robežām, kad personas ieceļo no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, Šveices Konfederācijas, Apvienotās Karalistes ar starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem vai privātajiem transportlīdzekļiem. Proti, šobrīd uz iekšējām robežām mums ir imigrācijas norīkojums sadarbībā ar Zemessardzes amatpersonām. Norīkojumi pilda pienākumus saistībā ar Covidpass.lv kontrolēm un personu apliecinājuma pārbaudi, vai persona nav inficēta.”

Viņš skaidro, ka noteikti būs nepieciešams dokuments, kas apliecina ceļošanu nozīmīga iemesla dēļ, ko uz robežas pārbaudīs, iespēju robežās ļaujot personām turpināt ceļu.  Personām ceļojot, būtu jāpatur prātā dokumentālā pierādījuma nepieciešamība, jo ne par visiem uzskaitītajiem gadījumiem, kad atļauts ceļot, iespējams šo informāciju pārbaudīt.

Latvijas pases turētāji varēs atgriezties dzīvesvietā, to neatteiks. Cilvēkiem neierobežos ieceļošanu, bet pārkāpjot ierobežojumus, paredzēta administratīvā atbildība. Cilvēkus par izmaiņām ceļošanā jābrīdina starptautiskajiem pārvadātājiem, teica Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks pulkvedis.

Lasi vairāk šeit: No šodienas aizliegta nebūtiska ieceļošana Latvijā

13 komentāri