Parīzē atsākuši darboties naktsklubi; tikmēr Spānijā izklaides vietas veras ciet

0 Komentāru
Parīzē atsākuši darboties naktsklubi; tikmēr Spānijā izklaides vietas veras ciet
SIPA/SCANPIX

Francijā, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, pēc vairāk nekā gada durvis atkal vēruši Parīzes naktsklubi, kamēr pretēji nākas rīkoties Spānijai, kuras atsevišķos reģionos vīrusa uzliesmojumi atkal spiež nesen atvērtās izklaides vietas taisīt ciet, vēsta TV3 Ziņas.

Pandēmijas dēļ tie bija slēgti kopš pagājušā gada marta. Un naktsklubu apmeklētāji neslēpj gandarījumu par iespēju atkal klātienē baudīt izklaides. Taču joprojām jāievēro drošības pasākumi, tāpēc sagaidāms, ka darbību atjaunos tikai daļa izklaides vietu.

Lai apmeklētu klubu, jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests. Arī apmeklētāju skaits ierobežots līdz 75% no klubu ietilpības. Un pagaidām neviens nevar sniegt drošas atbildes, cik ilgi parīzieši klubos varēs baudīt naktsdzīvi. Bažas rada vīrusa lipigākā, delta paveida izplatība. Tiek lēsts, ka Francijā tas ir jau vairāk nekā 40% jauno Covid-19 gadījumu.

“Protams, tas mūs uztrauc, bet vienlaikus mums ir jāiemācās sadzīvot ar vīrusu. Un šajā nedēļas nogalē varam praksē pārliecināties, kāda ir publikas reakcija, un kā viss tiek organizēts, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem,” atzīst Parīzes naktskluba īpašnieks Reno Barijē.

Tikmēr gluži pretēja sitācija ir Spānijā, kur tikai dažas nedēļas pēc klubu atvēršanas atsevišķos reģionos tie atkal tiek slēgti. Katalonijā tagad ļauts apmeklēt tikai naktsklubu terases, un tas nozīmē, ka darbību varēs turpināt tikai daļa klubu.

“Ja atkal ievieš ierobežojumus, mums nāksies klubu slēgt pēc 14 gadu darbības. Tā vairs nevaram turpināt. Neesam saņēmuši nekādu palīdzību. Man darbiniekiem ir jāmaksā sociālā apdrošināšana un viss pārējais. Tas ir neiespējami,” skumji nosaka Barselonas kluba īpašnieks Luiss Markoss Palma.

Rūpēs par sabiedrības veselību atsevišķu klubu terasēs Katalonijā tagad ielaiž tikai apmeklētājus, kuri turpat par maksu veikuši Covid-19 izmeklējumus. Ja analīžu rezultāti ir pozitīvi, ieeja liegta.

Vīrusa uzliesmojumu Spānijā lielā mērā saista ar to, ka vakcinēti ir ļoti maz jauniešu. Lai gan kopumā abas potes saņēmusi gandrīz puse iedzīvotāju, kas ir viens no labākajiem rādītājiem Eiropā, vakcinēto skaits vecuma grupā līdz 20 gadiem nesasniedz pat vienu procentu.

0 Komentāru