3 komentāri

Pulksteņa pārgriešana par stundu ik rudeni un pavasari nepatīk daudziem. Precīzāk, – vismaz 10 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri parakstījuši iniciatīvu par pāriešanu uz vasaras laiku.
Faktiski tas gan nozīmētu ne vien gaišā diennakts laika samazināšanos, bet arī Latvijas faktisku pāreju uz Maskavu laika joslu. Turklāt no pulksteņa rādītāju pagriešanas divreiz gadā tas vienalga mūs neglābtu.

Iniciatīva par to, lai Latvija pārietu uz citu laika joslu un atteiktos no pārejas uz vasaras laiku, pirms dažiem mēnešiem tika savākti 10 000 parakstu. Tādēļ jau drīz par to būs jābalso Saeimai. Tomēr izrādās, tas nemaz nav tik vienkāršs jautājums, kā varētu šķist. Latvijai tāpat kā visām pārējām Eiropas savienības valstīm ir pienākums pāriet no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ – to paredz Eiropas Savienības direketīva. Lai to mainītu nepietiek ar Latvijas deputātu balsojumu – par atteikšanos no laika grozīšanas būtu jāvienojas visām 28 Eiropas Savienības valstīm. Tātad, ja pilsoņu iniciatīvu pieņemtu, pulkstenis ik pavasari un rudeni tik un tā būtu jāgroza, Latvija vienkārši no laika joslas UTC+2 pārietu uz laika joslu UTC+3. Vienkāršāk sakot – mēs turpmāk dzīvotu pēc Maskavas laika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Satiksmes ministrijas pārstāvji norāda, ka tas radītu liekas klapatas, piemēram, autobusu un avio satiksmei, kur regulāri nāktos pārskaņot starptautisko reisu grafikus ar citām Eiropas valstīm. Otrkārt, Latvija Maskavas laika joslā jau savulaik ar varu bija iekļauta padomju okupācijas periodā, un no tās atdalījāmies līdz ar neatkarības atgūšanu.

Atteikšanās no pulksteņa grozīšanas neko labu nedošot arī no veselības viedokļa. Vismaz tā norāda Dzintars Mozgis, kurš izpētījis vairāk nekā 20 zinātniskus pētījumus par šo tēmu.

“Pētījumu rezultāti ir vai nu neitrāli, vai pat tieši pretēji – pozitīvi sabiedrības veselībai, jo ir vairāki pētījumi par bērnu fizisko aktivitāti, arī pieaugušo cilvēku fiziskās aktivitātes pieaugumu periodos, kad ir diennakts gaišais laiks,” saka Mozgis.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

  • derdz
    +1 +1 0

    derdz

    ne dabas dota diena ne nakts ne rīts ne vakars nav kaitīgi, grozi vai negrozi, kaitīga varētu būt mūsu cilvēces sadzīve un tehnoloģijas, noteikumi, paradumi, prasības, utt !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl