Pāreja uz mācībām latviešu valodā – ministrs tiekas ar mazākumtautību pārstāvjiem

0 Komentāru

Mazākumtautību padome kopumā atbalsta virzību uz mācībām latviešu valodā vidusskolas klasēs.

To piektdien, 10. novembrī, pēc Mazākumtautību konsultatīvās padomes tikšanās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski sacīja padomes priekšsēdētājs Romans Alijevs.

Padomei gan esot daži iebildumi un priekšlikumi par reformas ieviešanu, taču kopumā mazākumtautību pārstāvis norādīja, ka šis ir jautājums, ko nevajag politizēt.

Romans Alijevs
Mazākumtautību konsultatīvās padomes priekšsēdētājs

Visas domstarpības ir saistītas ar to, lai būtu skaidrošana, lai būtu informēšana, lai būtu iesaistīti arī profesionāļi, praktiķi. Pašlaik vēl tas tikai top. Šis plāns. Un tagad mēs tikai iepazināmies ar to vīziju un tiem priekšlikumiem, un darbs turpinās. Mūsu ierosinājums bija deleģēt arī profesionāļus un ekspertus šajās darba grupās.

Kā vēstīts, 2020./2021. mācību gadā vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus. Izglītības ministrija par reformu gatavo informatīvo ziņojumu, kas tuvākajā laikā nonāks valdībā.

0 Komentāru