Pareizticīgo simti Rīgā steidz apskatīt Svēto mocekļu pīšļus

Komentāri
Pareizticīgo simti Rīgā steidz apskatīt Svēto mocekļu pīšļus
Ilustratīvs foto (LETA)

Svarīgs notikums Latvijas pareizticīgajiem – šodien Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē sagaidītas Svēto mocekļu relikvijas no Krievijas. Simtiem cilvēku stāvēja garā rindā, lai noskūpstītu nelielu stiklotu šķirstu ar Svēto mocekļu pīšļiem. Ticīgie tos godina un uzskata, ka šīs relikvijas dziedina ar tajās esošā Kristus spēka palīdzību.

Pamatīgā rinda izveidojusies, lai sanākušie varētu savām acīm apskatīt un noskūpstīt sarkofāgu, kurā atrodas pareizticīgās baznīcas aktīvistu pīšļi. Viņi baznīcas vajāšanas gados cietuši savas ticības dēļ. Te dus patriarhs Tihons, kurš miris 190.-tajos gados mīklainos apstākļos, kā arī  Jānis Pommers jeb Svētmoceklis Rīgas Jānis, kurš tika brutāli nogalināts pagājušā gadsimta 30.-tajos gados savās mājās – slepkavas netika notverti, un uzbrukuma iemesls nezināms.

Liela daļa ticīgo jau pirms stāšanās rindā iegādājas kartītes ar Svēto attēliem, un sveces. Nonākot pie pīšļiem, cilvēki krīta ceļos, daudzi izplūda asarās. Tomēr rinda gara, un viņiem ātri bija jādod vieta nākamajiem ticīgajiem. Ziedojumu paplātē gan nauda, gan konfektes, ko atnesušas sirmgalves. Sanākušie pie sarkofāga lika klāt svētbildes, ticot, ka tādā veidā tās tiek garīgi uzlādētas.

Neviens no pareizticīgo baznīcas TV3 Ziņām interviju sniegt nevēlējās, bet sanākušie bija labā noskaņojumā, patiešām apgaroti un labprāt pastāstīja par savām izjūtām.

”Mums tas ir liels notikums, jo reti kad uz šejieni atved Svēto mocekļu pīšļus, un tik daudz pīšļu vienā reizē!  Tāda svētība mūsu pašu pilsētā! Nekur nav jābrauc, mums ir mazi bērni,” atklāja pareizticīgā Valentīna, ”tie ir Svētie, kuri atdeva savu dzīvi par ticību, par Jēzu, mēs viņus godinām un līdz ar to – dievs mīl tos, kas godina viņa svētos.”

Pareizticīgo mocekļu pīšļus Latvijā varēs apskatīt līdz 29. oktobrim, tie tuvākajās dienās tiks vesti uz Liepājas, Daugavpils, Rēzeknes dievnamiem.

Lasi vēl