Pareizrakstības korektori veicina valodas aizmiršanu, uzskata skolotāja

1 komentārs

Šobrīd īsti tādu parametru, lai novērtētu pareizrakstības līmeni valstī, nav. Iespējams, to varēs izdarīt pēc šā diktāta uzrakstīšanas. Taču pagaidām vismaz relatīvu ieskatu sniedz centralizēto eksāmenu rezultāti latviešu valodā 12. klasēm.

Vidēji rakstītprasme ik gadu svārstās ap 47%, taču šeit jāņem vērā arī fakts, ka kopš 2012. gada arī mazākumtautības kārto to pašu eksāmenu, ko skolēni, kam latviešu valoda ir dzimtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt ik gadu eksāmena grūtības pakāpe nedaudz atšķiras. Lai varētu pārbaudīt rakstītprasmi, paredzams, ka diktāts būs 300 vārdu izvilkums no kāda mūsdienu latviešu autora darba.

Skaties video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl