Komentāri
Paredzams, ka NATO jūlijā nolems izvietot pa bataljonam katrā Baltijas valstī un Polijā
Foto: LETA

Mēs apzināmies savu atbildību un saskaņā ar to arī rīkosimies. Tā Rīgā atzinis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, runājot par Vācijas ieguldījumu drošības stiprināšanā Austrumeiropas valstīs. Viņa vizīte notiek laikā, kad NATO gatavojas Varšavas samitam jūlijā, kurā gaidāmi konkrēti lēmumi, kā alianse atbildēs uz draudiem, ko rada Krievija.

Baltijas jūras valstu drošība ir viens no galvenajiem tematiem, kam divu dienu vizītē Rīgā uzmanību velta Eiropas Savienības ietekmīgākās valsts – Vācijas – ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek plānots, ka NATO samitā Varšavā alianse vienosies par daudznacionālu bruņoto spēku nosūtīšanu uz Baltijas valstīm un Poliju. Un, kā norāda Šteinmeiers, piedalīsies arī Vācija.

NATO Militārā komiteja jau atzinusi, ka katrā no Baltijas valstīm un Polijā papildus būtu jāizvieto līdz pat 1000 NATO karavīru, un Latvija sagaida, ka samita laikā par to vienosies arī alianses dalībvalstu līderi.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju divus no bataljoniem nodrošinās ASV, bet pa vienam Lielbritānija un Vācija, kas līdz šim piesardzīgi izturējusies pret NATO karaspēka palielināšanu alianses austrumu flangā. Izskanējis, ka vācu karavīri varētu tikt dislocēti Lietuvā. Taču Vācijas ārlietu ministrs no sīkākiem komentāriem atturas.

Ārlietu ministri apsprieduši arī bēgļu krīzi un Lielbritānijas referendumu par palikšanu Eiropas Savienībā vai izstāšanos, kas notiks pēc mēneša. Šteinmeiers akcentēja, ka ir svarīgi, lai Lielbritānija paliek Eiropas Savienības sastāvā.

Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters, Eiropas Savienības amatpersonas un diplomāti šonedēļ ir sākuši slepenas sarunas, lai sagatavotu koordinētu atbildi situācijai, ja briti referendumā nobalsos par izstāšanos.

Lasi vēl