Pārdaugavas iedzīvotājiem nepatīk tuvinieku izveidots “altāris” traģiskas avārijas vietā

0 Komentāru
Pārdaugavas iedzīvotājiem nepatīk tuvinieku izveidots “altāris” traģiskas avārijas vietā

Tuviniekiem nav lielāka trieciena par ziņu, ka kaut kādu iemeslu dēļ viņsaulē ir aizgājis tuvs cilvēks. Sevišķi smagi ir tad, ja nāves iemesls ir avārija. Nereti tuvinieki izvēlas pieminēt aizgājēju ne vien kapsētā, kur tas apglabāts, bet arī vietā, kur aprāvās viņa dzīve. Tomēr – vai tas ir pareizi un vai tādā veidā netiek traucēti pārējie cilvēki?

”Tagad šī vieta ir pārvērsta gandrīz par kapavietu. Katru dienu braucot garām ar autobusu, var redzēt, ka deg tās sveces, stāv krusti, ir iestādīti krūmi. Es nedomāju, ka tas ir apkārtējiem patīkami un ka pilsētas centrā vajadzētu būt kapavietai,” raidījumam saka Gunta, kas dzīvo netālu no Botāniskā dārza, kur šogad maijā notika traģēdija.

Ielās uzrunātie ļaudis ir līdzīgās domās. ”Kapi ir kapi – es domāju, ka nē. Ir jau daudziem tā svēta vieta, bet tas [veidot piemiņas vietas ceļmalās – red.] nav pieņemams, jo puķes stādīt var vienīgi kapos,” saka uz ielas satiktā rīdziniece. ”Kociņu var iestādīt, bet sveces un puķes, – es domāju, ka nē,” pauž kāda cita sieviete.


Janīna Kursīte-Pakule, folkloras eksperte:

Tas, manuprāt, ir tāds stingrs un pamanāms ”nota bene” visiem šoferiem – pirms pārsniedz ātrumu, ievēro, ka te ir tā bīstamā vieta, kur kāda dvēsele jau aizgājusi pie dieviem.

0 Komentāru