Pārcietis 18 operācijas un mērķtiecīgi cīnās par saviem sapņiem. 15 gadus vecā Alekša stāsts, kā nepadoties

6 komentāri
Pārcietis 18 operācijas un mērķtiecīgi cīnās par saviem sapņiem. 15 gadus vecā Alekša stāsts, kā nepadoties
FOTO NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Šogad jau trīspadsmito reizi tiek īstenota labdarības akcija ”Labestības diena”. Vairāku gadu garumā ar ziedotāju palīdzību ir izdevies palīdzēt simtiem smagi slimu bērnu dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi.

Ik gadu neskaitāmiem bērniņu stāstus palīdz izstāstīt ”Labestības dienas” vēstneši. Pirms desmit gadiem viens no viņiem bija nu jau 15 gadus vecais Alekss, kurš kopš piedzimšanas slimo ar artrogripozi smagā formā. Pateicoties ziedotājiem, togad Alekss ieguva sev tik ļoti nepieciešamās ortozes, kas palīdzēja zēnam sākt patstāvīgi staigāt.

”Viņam bija ļoti ērti, un sākās cita dzīve. Viņš sāka staigāt bez manas palīdzības un uzsāka mācības skolā. Pats varēja uzkāpt pa kāpnēm. Ar tām ortozēm viņam pietika aptuveni trīs gadus. Tagad esam izauguši. Ir citas problēmas, bet par to laiku vēlos pateikt visiem paldies. Viņam bija ļoti ērti ar jaunajām ortozēm, un viņš bija laimīgs, ka var staigāt bez manas palīdzības,” stāsta Alekša mamma Tatjana.

Kopš dzimšanas Alekss piedzīvojis jau 18 operācijas, un maija vidū paredzēta vēl viena. Viņš ar mammu devies uz Sanktpēterburgu, kur tiks veikta gūžas operācija.

”Pirms gada ielikām endoprotēzi gūžā. Kaut kas notika ne tā, un tā izkrita. Tagad brauksim pārtaisīt,” bilst Tatjana.

Neskatoties uz pārdzīvoto, Alekss ir drosmīgs un motivēts sasniegt savus mērķus. Tagad viņš mācās Rīgas 66. speciālajā vidusskolā, šogad pabeigs 8. klasi. Paralēli tam viņš interesējas par ģitāras spēli, kuru apgūst pašmācības ceļā, skatoties dažādus apmācību video internetā.

Savu nākotni Alekss vēlas saistīt ar inženieriju, jau tagad puisis apguvis programmēšanu.

Puisis ļoti labprāt dodas arī dažādos ceļojumos. Pērnā gada septembrī viņš ar mammu un mazo brālīti bija devušies uz Kipru, ģimene trīs reizes pabijusi arī Turcijā. Tatjana bilst, ka vismaz reizi gadā cenšas ieplānot ģimenes atvaļinājumu, lai kopā pavadītu laiku un atpūstos no ikdienas. Tuvākā vai tālākā nākotnē Alekss ļoti vēlas aizceļot uz Norvēģiju un Spāniju.

”Viņš ir ļoti motivēts, cenšas sasniegt savus mērķus un sapņus, Alekss ir arī nopietns, agrāk raudāja, tagad vairs neraud. Viņš ir izaudzis par krietnu vīrieti, palīdz nest man somu, nomazgā traukus, palīdz arī pieskatīt mazo brālīti, kurš ir piecus gadus vecs. Alekss arī grib ģimeni, bērnus…jau 15 gados viņš ir sapratis, ka ar cītīgu darbu jātiek uz priekšu,” bilst Tatjana.

Alekss un viņa mamma ir pateicīgi ziedotājiem, ar kuru atbalstu izdodas uzlabot gan Alekša, gan citu bērnu ikdienu. Ja nebūtu līdzcilvēku atbalsta, Alekša šīs dienas progress nebūtu iespējams, saka Tatjana.

”Visiem ir jāturas un nekad nevajag ticēt tiem, kuri saka, ka nekas nesanāks. Tiem, kas cīnās par saviem bērniņiem, tiem viss izdosies. Man ir draugi, ar kuriem kopā iets šis ceļš un kuriem arī ir slimi bērniņi. Protams, ir ģimenes, kur neizdodas viss iecerētais, bet visi cenšas no sirds, lai bērniņi staigātu,” pauž Tatjana.

Alekša mammai spilgti atmiņā palikuši arī vārdi, ko piecas dienas pēc dēla piedzimšanas teicis kāds ortopēds – Alekss nekad nestaigās. Šie vārdi devuši milzu motivāciju un spītu cīnīties ar visām varītēm, lai pienāktu diena, kad Alekss varētu spert savus pirmos soļus. Un šī diena pienāca – divu gadu vecumā Alekss sāka staigāt.

”Ja kāds man pasaka ”nē”, man ieslēdzas pretreakcija – kā nē?! Visu vienmēr var sasniegt ar darbu, līdzcilvēku atbalstu un mērķi. Kad Tev piedzimst bērns ar veselības problēmām, tad vispār nezini, ko darīt. Kādam tādā brīdī ir jāpalīdz, man tajā laikā bija draugi,” uzsver Tatjana.

Šogad labdarības akcija ”Labestības diena” norisinās jau trīspadsmito reizi un aicina līdzcilvēkus ziedot vērtīgajam – palīdzēt smagi slimiem bērniem dzīvot pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi. Šogad palīdzēsim 51 bērnam, kuru atbalstam kopā nepieciešami 123 640 eiro. Ziedot akcijai var, zvanot pa tālruni 90006486 (maksa par vienu zvanu – 1,42 eiro), ”Rimi” veikalu ziedojumu kastītēs un portālā “labestibasdiena.lv“.