Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! Aicina sievietes rūpēties par krūšu veselību!

Komentāri

Jau sesto gadu Latvijā norisinās kampaņa Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! Šogad tās laikā akcents tiek likts uz regulāru krūšu apskati.

Lai iemācītu sievietes pareizi pārbaudīt krūtis, uz kampaņas laiku Rīgā atvērts īpašs krūšu pašpārbaudes punkts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārsti uzsver, – krūšu vēža statistika Latvijā nav uzlabojusies. Pēdējā laikā krūts vēzis tiek atklāts aizvien jaunākām sievietēm, pat vidusskolas vecuma meitenēm. Tāpēc, lai audzēju atklātu laikus, ārsti aicina sievietes regulāri veikt krūšu pašpārbaudi.

Vēža cēloņi var būt dažādi – iedzimtība, apkārtējie vides faktori, arī mūsdienu cilvēka ienaidnieks – stress.

Kampaņa ilgs līdz maija beigām un noslēgsies ar gājienu un labdarības spēli, starp Latvijas un Jaunzēlandes sieviešu basketbola izlasēm. Visu šo laiku Rīgā tirdzniecības centrā Rīga Plaza darbosies krūšu pašpārbaudes punkts.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl