Pārbaudē secina vardarbību pret bērniem; no amata atstādina sociālās aprūpes centra “Rīga” vadītāju un filiāles vadītāju

7 komentāri
Pārbaudē secina vardarbību pret bērniem; no amata atstādina sociālās aprūpes centra “Rīga” vadītāju un filiāles vadītāju
Konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos aprūpe ir neatbilstoša. (Evija Trifanova / LETA)

Labklājības ministrija, izmeklējot pārkāpumus, no amata atstādina valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” vadītāju Inesi Pauderi un šā centra filiāles “Rīga” vadītāju Mariju Ziņinu.

Ir ierosināta disciplinārlieta par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas konstatētiem būtiskiem bērnu tiesību pārkāpumiem.

Padziļināta pārbaude šajā filiālē notika pēc saņemtām sūdzībām. Tajā konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos aprūpe ir neatbilstoša. Piemēram, pārbaudē secināts, ka bērniem netiek laikus veikta autiņbiksīšu nomaiņa, kas viņiem rada diskomfortu un tāpēc arī uzvedības pārmaiņas.

Bērniem nav individuālu higiēnas piederumu, bieži nav pat individuāla apģērba. Tāpat atklāts, ka filiālē “Rīga” nav pienācīga bērnu veselības aprūpe, – nenotiek ārstēšana atbilstoši ārsta noteiktajam plānam un netiek laicīgi organizētas psihiatra un stomatologa konsultācijas.

Pavirši un slikti organizēta ir arī bērnu audzināšana – bērniem netiek mācītas elementāras pašaprūpes iemaņas un higiēnas normas.

TOP komentāri

 • SIKA
  +5 +5 0

  SIKA

  Vajadzetu ne tikai ka no darba atlaist , bet aiz restem ietupinat ,kas tas par personalu --paldies , ka atklajies kas notiek Latvija pratam neaptverams
 • Sveta
  +3 +3 0

  Sveta

  Cietuma Paudertanti ar visiem zagliem sektora vaditajiem un kontrolet vairak pansionatus ari kur ir invalidi un veci cilveki atklasies tadas lietas ka mati sacelsies
 • ???
  +2 +2 0

  ???

  Tas ir tikais viens,bet cik Latvijā nav tādu bēnu namu un veco cilvēku pansionāti.Tos visus vajadzētu kārtīgi apsekot un pārbaudīt,kā strādā un kāda ir atieksme pret mazo un veco cilvēciņu.Tie mūsu ierēdņi labāk pabraukātu apkārt un ieskatītos kas notiekas,nevis caurām dienām sēdēt un malt tukšas runas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl