Pārbauda zivju krājumus Ventā; cīņā ar maluzvejniekiem tiek izmantota videonovērošana

1 komentārs

Kuldīgā pārbaudīti zivju krājumi Ventā – pateicoties regulārai mazuļu ielaišanai ūdeņos un pastiprinātai maluzvejnieku kontrolei, zivju resursi upē pamazām atjaunojas.

Zivju audzētavā ”Pelči” speciāla zinātnieku komisija skaita nēģu kāpurus. Mazuļi tiek iesūkti špricei līdzīgā mērierīcē un arī kannā. “Mēs tagad zināsim, cik ir vienā pusmililitrā. Kad mēs visus šos te zvejosim ārā, tos kas te ir, un mērīsim tajā krūzē, cik mililitri tur ir. Un tad sareizināsim ar kopējo mililitru daudzumu,” skaidro “Bior” zivju resursu vadoša pētniece Ruta Medne.

Pusmililitrā tika atrasti 415 kāpuri. Tas nozīmē, ka šoreiz Ventā tiks izlaisti gandrīz divarpus miljonu nēģu. Tas ir piecreiz vairāk, nekā bija plānots. Kopumā šogad Ventu paredzēts papildināt ar 5 miljoniem nēģu. Bet izdzīvos tikai katrs 10 tūkstošais nēģu kāpurs.

Vairākas zivju sugas – laši, taimiņi, zandarti, nēģi – Latvijā vairs nespēj dabiski atjaunoties cilvēku uzceltu aizsprostu dēļ. “Vislielākie cietēji no mūsu aktivitātēm ūdeņos ir tās zivis, kuras nārstot dodas migrē pa šim te upēm un cenšas nonākt mazajās pietekās un ja uz upēm ir šķērsli tad principā viņas to nespēj izdarīt. Tāpēc mēs palīdzam,” norāda Zivju fonda padomes vadītājs Normunds Riekstiņš.

Viens no dabiskiem šķēršļiem – Ventas rumba. Šo vietu ir īpaši iecienījuši maluzvejnieki. Peldot pret straumi, pret Ventas rumbu atduras ļoti daudz zivju. Bet ķert tās nedrīkst. Licenzēta makšķerēšana ir atļauta tikai tur tālā augšā no rumbas, vai lejā no rumbas.

Lai cīnītos ar maluzvejniekiem, pie Ventas rumbas Kuldīgas pašvaldības policija uzstādījusi videonovērošanas kameras. Tās aptver apmēram puskilometru un ar šo tehnoloģiju palīdzību makšķernieki ir ļoti labi redzami.

Pateicoties kamerām, tika atklāta kāda maluzvejnieku banda. Četri cilvēki tika pieķerti brīdī, kad bija nelikumīgi izzvejojuši vimbu 40 000 eiro vērtībā. Pašlaik šī krimināllieta tiek skatīta tiesā.

“Ja mēs šajā Ventas rumbā provizoriski katru gadu izņēmām 40 līdz 50 nelegālo zveju tīklu, katrā zivis ir no padsmitiem līdz simtiem, tad pēc šī gadījuma praktiski šis zvejas vairs neliek likt. Līdz ar ko ļoti liels zivju skaits ir izglābts, kuras var nārstot populācija viņām jau stipro palielināta,” apliecina Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs.

Zivju resursi Ventā jau ir atjaunojušies tik tālu, ka tagad pat it atļauts ķert lasi. Gan tikai vienu dienā. Bet arī tas jau piesaista Kuldīgai ārvalstu tūristus.

TOP komentāri

  • Zeibots
    0 0 0

    Zeibots

    Pateicoties HES stacijām uz Ogres upes un regulārai naudas ieplūšanai deputātu kontos, zivju krājums ir krietni uzlabojies, bet tikai pārējās ūdens tilpnēs, izņemot Ogres upi. Īsāk sakot lai mirst mirdami visi kam labums no Ogres HES.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl