Paralēlo zāļu imports veicinājis dažu kompensējamo zāļu cenu samazinājumu

1 komentārs

Pirms pusotra gada asās diskusijās reformētais paralēlo zāļu imports veicinājis dažu kompensējamo zāļu cenu samazinājumu par vidēji 5%.

Paralēlais imports nozīmē Latvijā ievest tā paša ražotāja zāles no citas Eiropas Savienības valsts, kur tās dažādu iemeslu ir lētākas nekā Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr šo paralēlo zāļu daudzums Kompensējamo medikamentu kopapjomā bijis mazs – apgrozījums pērn bija vien 568 tūkstošus eiro, kas veido nepilnus 0,4% kopējā 145 miljonu eiro budžetā. Nacionālā veselības dienesta pārstāve Antra Fogele LNT Ziņām pieļāva, ka šajā ziņā valsts ietaupījums, iespējams, bijis daži desmiti tūkstoši eiro.

Tas tāpēc, ka lielākoties paralēlie medikamenti neietekmē references cenu jeb lētāko cenu, pēc kuras valsts izvēlas kompensēt noteiktas zāles. Tomēr ieguvumu izjūt pacients.

Atsevišķas zāles paralēlais imports spējis izkonkurēt arī ar viena centa pārsvaru, tāpēc kopumā paralēlo zāļu cenu atšķirības bijušas gan 0,4%, gan – 10%.

TOP komentāri

  • Lasītāja
    0 0 0

    Lasītāja

    Man gan liekas zāles nevis paliek lētākas, bet palielinās to cena. Man par zālēm, aiziet lielākā daļa pensijas ,jo tā ir diezgan maza.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl