Parakstu vākšana par Saeimas atsaukšanu izgāzīsies, ja to neatbalstīs nopietns politiskais spēks, saka Ijabs

3 komentāri
Parakstu vākšana par Saeimas atsaukšanu izgāzīsies, ja to neatbalstīs nopietns politiskais spēks, saka Ijabs
Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi parakstu vākšanai biedrības ”Varu Latvijas tautai” atkārtoti iesniegto tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu. Politologs Ivars Ijabs TV3 Ziņām stāsta, ka savākt nepieciešamo parakstu skaitu būs grūti.

Biedrība ”Varu Latvijas tautai” rosināja parakstu vākšanu jau pagājušajā gadā, bet tā noslēdzās bez rezultāta šā gada 13. novembrī. 12 mēnešu laikā iniciatīvas atbalstam biedrībai bija izdevies savākt tikai 514 vēlētāju parakstu. Politologs Ijabs akcentē, lai šādas parakstu vākšanas gūtu panākumus, to vajag atbalstīt kādam nopietnam politiskajam spēkam.

Ivars Ijabs, politologs

Kas attiecas uz praktiskajām sekmēm, es domāju, ka tās nebūs nekādas lielās, ja aiz tā nenostāsies kāds nopietns politiskais spēks, kas aicinātu cilvēkus parakstīties. Ja tas nenotiks, tad šis pasākums gadu ”karāsies” portālā “Latvija.lv” un Centrālajā vēlēšanu komisijā un ar to arī beigsies. Tāpēc ka 150 000 parakstus savākt nav viegli.

Jau ziņots, ka vēlētāju tiesības atsaukt Saeimu ir paredzētas Satversmē, un ierosināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu var ne mazāk kā viena desmitā daļa jeb 155224 vēlētāju. Tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas un gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīt tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu vēlētāji var pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem, pie zvērinātiem notāriem un internetā – portālā www.latvija.lv.

Video

TOP komentāri

  • Es
  • svarc
    +1 +1 0

    svarc

    te ir vien nozimigi ir jatlajz vinus jo talak sitas padarisanas jet jo trakak driz visi busim pliki un nabagi ka realitate ir vini doma tik pa sev nevis patautu un ja vajag es ari parakstisos un ar abam rokam tikaj par to

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl