Parakstīts memorands sociālo un veselības aprūpes problēmu risināšanai

0 Komentāru

Rīga ar pārējām pašvaldībām un atbildīgajām ministrijām vienojusies rast risinājumus veselības un sociālās aprūpes nozares problēmām. Šodien, 14. oktobrī, parakstīts memorands, kas paredz turpmāk abās līdz šim nošķirtajās jomās strādāt vienoti, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, vēsta TV3 Ziņas.

Līdz šim Latvijā divas savstarpēji saistītas jomas, kā sociālā un veselības aprūpe, bijusi atrauta viena no otras. Tas nozīmējis, ka novēlota sociālā palīdzība iedzīvotājiem nereti novedusi pie kādām veselības kaitēm vai otrādi.

Mārtiņš Staķis
Rīgas mērs, “Par!/Progresīvie”

“Ja veselības jomā rodas problēmas, tas automātiski rada slogu uz sociālo aprūpi un otrādi. Tāpēc mums ir svarīgi šādā pašvaldībām un visai Latvijai grūtā brīdī sanākt kopā, lai sāktu ilgtermiņa sadarbību.”

Taču tagad pēc galvaspilsētas domes iniciatīvas ministrijas un pārējās pašvaldības apņēmušās situāciju uzlabot. Šodien parakstīts memorands, kur visi apņemas sadarboties, lai izveidotu sociālās un veselības aprūpes jomas vienotu pakalpojumu sistēmu.

Daniels Pavļuts
Veselības ministrs, “Attīstībai/Par!”

“Cilvēkiem nebūtu jācieš no tā, ka dažādas institūcijas laika gaitā ir definējušas savas kompetenču robežas, ir sabūvējušas savas budžeta programmas un pakalpojumus. Būtu jābūt tā, ka šie pakalpojumi, neatkarīgi no šā pakalpojuma turētāja, finansētāja ir nesaraujami saistīti un atrod cilvēku, nevis otrādi.”

Memorands paredz arī veicināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, sociālo pakalpojumu saņēmēja atrašanās vietā, piemēram, aprūpes namos. Tāpat visas puses apņēmušās sniegt lielāku atbalstu pašvaldībām, lai uzlabotu situāciju abās jomās.

Gatis Eglītis
Labklājības ministrs, JKP

“Parakstīt memorandu, tas ir viens, tagad sākas tas grūtākais darbs, kā šo memorandā rakstīto pārvērst konkrētā rīcībā.”

Lai efektīvi risinātu memorandā iezīmētos jautājumus, tikšot veidota starpnozaru darba grupa. Par pirmo prioritāti tā nosaukusi pakalpojumu pieejamības veicināšanu ilgstošās sociālās aprūpes iestādēs.

0 Komentāru