Paraksta Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas gala dokumentus

3 komentāri
Paraksta Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas gala dokumentus
Pēcāk dokumenti tiks nodoti abu valstu valdībām apstiprināšanai. (Jānis Eglītis/ TV3 Ziņas)

Trešdien, 25. oktobrī, Ārlietu ministrijā parakstīti Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas gala dokumenti – Demarkācijas karte, Robežas apraksts, Robežzīmju protokoli, Robežzīmju koordinātu un augstuma katalogs un Noslēguma protokols.

Dokumentus parakstīja abu valstu demarkācijas komisijas līdzpriekšsēdētāji – ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule un ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksejs Obuhovs.

Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunāja ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

“Kopējais robežas garums ir 284 kilometri. Demarkācijas procesā tā pilnā garumā ar kājām izstaigāta sešas reizes jeb aptuveni 1700 kilometru,” norādīja Pildegovičs, skaidrojot, kāpēc demarkācijas process prasījis 10 gadus kopš Latvijas – Krievijas robežlīguma parakstīšanas 2007. gadā.

Pēcāk dokumenti tiks nodoti abu valstu valdībām apstiprināšanai, un pēc savstarpējas notu apmaiņas Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas process būs pabeigts, skaidroja ministrijā.

ĀM atgādina, ka Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija tika izveidota saskaņā ar Latvijas un Krievijas līguma par abu valstu valsts robežu 5.pantu, kas paredz, ka puses izveido kopīgu demarkācijas komisiju. Demarkācijas komisijas pirmā sēde notika 2009.gada 23.septembrī Daugavpilī.

Plašāk skatieties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl