Paraksta Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas gala dokumentus

3 komentāri
Paraksta Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas gala dokumentus
Pēcāk dokumenti tiks nodoti abu valstu valdībām apstiprināšanai. (Jānis Eglītis/ TV3 Ziņas)

Trešdien, 25. oktobrī, Ārlietu ministrijā parakstīti Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas gala dokumenti – Demarkācijas karte, Robežas apraksts, Robežzīmju protokoli, Robežzīmju koordinātu un augstuma katalogs un Noslēguma protokols.

Dokumentus parakstīja abu valstu demarkācijas komisijas līdzpriekšsēdētāji – ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule un ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksejs Obuhovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunāja ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

“Kopējais robežas garums ir 284 kilometri. Demarkācijas procesā tā pilnā garumā ar kājām izstaigāta sešas reizes jeb aptuveni 1700 kilometru,” norādīja Pildegovičs, skaidrojot, kāpēc demarkācijas process prasījis 10 gadus kopš Latvijas – Krievijas robežlīguma parakstīšanas 2007. gadā.

Pēcāk dokumenti tiks nodoti abu valstu valdībām apstiprināšanai, un pēc savstarpējas notu apmaiņas Latvijas un Krievijas valstu robežu demarkācijas process būs pabeigts, skaidroja ministrijā.

ĀM atgādina, ka Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija tika izveidota saskaņā ar Latvijas un Krievijas līguma par abu valstu valsts robežu 5.pantu, kas paredz, ka puses izveido kopīgu demarkācijas komisiju. Demarkācijas komisijas pirmā sēde notika 2009.gada 23.septembrī Daugavpilī.

Plašāk skatieties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl