Komentāri

“Cilvēki ar dažādām atkarībām, kā arī parādu jūgā nonākuši cilvēki un tie, kas palikuši bez pajumtes. Šādi cilvēki tika piemeklēti, jo ar viņiem ir vieglāk manipulēt, viņi izrāda mazāku pretestību, pie reizes viņiem svešvalodas zināšanu nav un viņi nevērsās pie vietējām tiesībsargājošām iestādēm, kas deva iespēju ilgstoša laikā viņus izmantot,” – Valsts policijas pārstāvis Armands Lubarts skaidro, kā latvieši varēja kļūt par vergiem ārzemēs. 

Jau ziņojām, ka Lielbritānijā aizdomās par savu tautiešu paverdzināšanu aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie. Par mūsdienu verdzības upuriem bija kļuvuši desmit Latvijas iedzīvotāji. Viņiem nācies strādāt piespiedu darbus. Britu likumsargi gan pagaidām neatklāj, ko tieši vergturi bija likuši viņiem darīt. Izmantotie cilvēki bija trūcīgi un tādi, ar kuriem viegli manipulēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iespējamos pavedienus par cilvēku ekspluatāciju darba nolūkos uzgāja policisti Latvijā. Vakar britu policija veikusi aizturēšanu Dārbi pilsētā, Anglijas Īstmidlendsas reģionā, aizdomās par paverdzināšanu apcietinot sešus Latvijas valsts piederīgos – trīs sievietes un trīs vīriešus, vecumā no 31 līdz 55 gadiem. Vienlaikus dažādās adresēs atbrīvoti desmit Latvijas iedzīvotāji  – deviņi vīrieši un viena sieviete. Visi bijuši pilngadīgi. Kā stāsta policijā, par vergturu upuriem kļuvušie cilvēki bijuši viegli iespaidojami.

Policija izmeklēšanas nolūkos pagaidām neatklāj kādus tieši darbus paverdzinātajiem bijis jāveic un cik ilgi tie turēti gūstā. Viņiem bija atņemtas norēķinu kartes, uz kurām pārskaitīta alga, tāpēc bijis neiespējami Lielbritāniju pamest.

Tā kā noziegums noticis Lielbritānijā, visticamāk, arī tiesas process gaidāms šajā valstī. Šobrīd tur atrodas arī divi Latvijas likumsargi, kuri palīdz britu kolēģiem izmeklēšanā.

Kā norāda Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže, no verdzības gūsta atbrīvotajiem Latvijas iedzīvotājiem, sarūpētas mītnes vietas un tiek sniegta psiholoģiskā palīdzība.

Tāpat Braže atgādināja, ka pirms došanās strādāt uz Lielbritāniju, cilvēkiem jāatceras, ka iekārtot darbā var tikai licencētas darbā iekārtošanas firmas, jāinformē tuvinieki par sameklēto darbavietu un jāatstāj uzturēšanās adrese un informācija par darba devēju, kā arī jāapgūst elementāras angļu valodas zināšanas un nekādā gadījumā nevieniem nedrīkst atdot savu pasi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl