Komentāri
Parādu dēļ pārtrauc Ogres televīzijas raidīšanu
Foto: LETA

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) no ceturtdienas pārtrauc nodrošināt bezmaksas televīzijas apraidē esošā SIA Ogres televīzija kanāla OTV programmas izplatīšanu, informē LVRTC pārstāvji.

Kā stāsta LVRTC pārstāvji, šādu lēmumu uzņēmuma valde pieņēmusi, jo pēdējā gada laikā raidsabiedrībai Ogres televīzija izveidojies ievērojams parāds par saņemtajiem apraides pakalpojumiem, un ar Ogres televīziju nav izdevies vienoties par tādu parāda atmaksas grafiku, kas apmierinātu abas puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Lēmums pārtraukt Ogres televīzijas programmu izplatīšanu nebija viegls, esam daudzkārt tikušies ar visām ieinteresētajām pusēm, tostarp Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), tomēr esošajā situācijā šis bija vienīgais risinājums, kā pārtraukt parāda vēl lielāku pieaugumu,” situāciju skaidro LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta. “Šis ir pirmais gadījums, kad pārtraucam pakalpojuma sniegšanu bezmaksas apraidē esošai raidsabiedrībai.”

Kopš 2014. gada 1. jūnija LVRTC tehniski nodrošina piecu bezmaksas zemes televīzijas apraidē esošo televīzijas programmu izplatīšanu. Līdz ar Ogres televīzijas nodrošinātās programmas OTV izplatīšanas pārtraukšanu, bezmaksas apraidē paliek vairs tikai četras programmas, kas sadārdzinās apraides pakalpojuma cenu pārējām raidsabiedrībām. ”Esam lūguši NEPLP sniegt informāciju par nākotnes iecerēm par to, kurš no telekanāliem varētu nodrošināt piekto bezmaksas apraides programmu, lai pārējām bezmaksas apraidē esošajām telekompānijām nepalielinātos izmaksas. Informēsim pārējās raidstacijas par iespējamajām izmaiņām,” norāda Bokta.

VAS LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī, tehniski nodrošinot apraides pakalpojumus visām Latvijā esošajā televīzijas kompānijām un radiostacijām. Uzņēmuma neto apgrozījums 2014.gadā sasniedza 14 miljonus eiro, no tiem 32% veidoja TV apraides pakalpojumu sniegšana.

Kā ziņots, vēl pirms mēneša Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) papildināja SIA Ogres televīzija kanāla OTV sabiedriskā pasūtījuma plānu ar raidījumiem par VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku norisi. Kanālā OTV bija plānots pārraidīt svētku dienasgrāmatas, kurās atspoguļotu gatavošanās procesu, svētku aizkulises, koncertu apskatus un intervijas ar dalībniekiem. Tāpat bija plānots pārraidīt arī raidījumus par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi ar svētku dienasgrāmatām un raidījuma Nāc TV speciālizlaidumus.

Lasi vēl