Komentāri
Par zēna nežēlīgu slepkavību un sadedzināšanu Liepājas mežā apsūdzētajiem piespriež 11 gadus cietumā
Tiesneša āmurs Rīgas Centra rajona tiesā. (Ieva Čīka / LETA)

Diviem nepilngadīgiem jauniešiem, kuri apsūdzēti par sava vienaudža slepkavību un līķa dedzināšanu, Liepājas tiesa pirmdien, 17. jūlijā, piespriedusi brīvības atņemšanu līdz 11 gadiem, stāstīja tiesas pārstāve Inta Kurpa.

Vienam apsūdzētajam piespriesta brīvības atņemšana uz 11 gadiem un probācijas uzraudzība uz trim gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otram apsūdzētajam tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz 10 gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Plašāku informāciju, tostarp to, kādus sodus apsūdzētajiem prasīja piespriest prokurore, tiesa neizpauž, norādot, ka lieta tika skatīta slēgtā tiesas sēdē.

Netiek izpausts arī tiesas lemtais attiecībā uz morālā un materiālā kaitējuma kompensācijas prasībām, ko bija pieteikuši nogalinātā jaunieša vecāki.

Jau iepriekš vēstījām, ka nogalinātā zēna vecāki tiesā pieprasīja morālā un materiālā kaitējuma kompensāciju – 50 tūkstošus eiro katram.

Spriedumu būs iespējams pārsūdzēt 10 dienu laikā pēc tam, kad lietas dalībniekiem būs pieejams pilnais motivētais spriedums.

Liepājas tiesa lietas skatīšanu sāka maijā. Pēc lietas dalībnieku lūguma krimināllietu nolemts skatīt slēgtā tiesas sēdē.

Maksimālais sods, ko varēja piespriest diviem nepilngadīgajiem jauniešiem par sava vienaudža slepkavību un līķa dedzināšanu Liepājā, ir brīvības atņemšana līdz 12 gadiem, iepriekš informēja prokurore Inta Radkeviča.

Pērn rudenī stāstījām par prātam grūti aptveramu, zvērīgu slepkavību Liepājā, kur mežā sadegušu atrada 15 gadīgā Egila Kuļikausa līķi.

15 gadus jaunais Egils, kuru izmisīgi meklēja gan tuvinieki, gan policija, tika atrasts miris Karostas mežā. Pusaudža mirstīgās atliekas tika atrastas stipri apdegušas, un drīz vien aizturēti arī iespējamie nozieguma nodarītāji. 2016. gada decembrī jaunietim paliktu 16 gadi.

Viņam dzīvību, visticamāk, atņēma divi draugi, arī nepilngadīgi vienaudži, kuri atrodas uz apsūdzēto sola un šonedēļ beidzot stājās tiesas priekšā.

Egila nāve sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi, liekot uzdot jautājumu, kas pamudināja jaunos cilvēkus uz tik nežēlīgu rīcību, un vai noziegumu bija iespējams novērst? Šajā lietā itin bieži dominē vārds narkotikas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl