Par viltotas kafijas realizāciju aiztur divas personas; nodarīts kaitējums vairāk nekā pusmiljona eiro vērtībā

0 Komentāru

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas šā gada maija beigās aizdomās par sabiedrībā populāra kafijas produkta preču zīmes nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un viltotas kafijas izplatīšanu lielā apmērā aizturēja divas personas.

Noziedzīgo nodarījumu rezultātā kafijas preču zīmes tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro vērtībā.

Likumsargi aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja divas personas brīdī, kad iespējamie vainīgie vienojās ar pircēju par jaunas kafijas partijas pārdošanas darījuma nosacījumiem.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas vairākas kratīšanas Rīgas reģionā, izņemot vairākus datu nesējus, kafijas iepakojumus, bundžas, zīmola uzlīmes, paliktņus un cita veida produkciju, kas bija paredzēta kafijas fasēšanai un reklamēšanai. Tāpat tika konstatēta dokumentācija par kafijas produkcijas realizāciju ilgākā laika periodā.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka saražoto produkciju bija plānots eksportēt uz Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm, taču Latvijā konkrētās kafijas tirdzniecība netika paredzēta. Lai novērstu noziedzīgo nodarījumu, VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas 3. nodaļas amatpersonas bija sadarbojušās arī ar kolēģiem no citām Eiropas Savienības valstīm.

Vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tāpat tika uzsākts kriminālprocess par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai, kā arī uzlikts arests uzņēmuma aktīviem vairāk nekā 200 000 eiro apmērā. Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās.

Saistībā ar notikušo VP arī turpmāk veiks Latvijas interneta segmenta monitoringu ar mērķi identificēt viltoto preču piedāvājumus.

Likumsargi atgādina – tā kā viltoto pārtikas produktu ražotāji un izplatītāji neiegulda lielus līdzekļus viltota produkta izstrādē un ražošanā, kā arī neievēro ražotāja noteiktos augstos standartus un kvalitātes prasības ražošanā, nav zināma to izcelsme un ietekme uz patērētāja veselību. Uzdodot viltotus produktus par zināmu ražotāju produktiem, tiek radīti materiālie zaudējumi ne tikai oriģinālo produktu ražotājiem, bet arī patērētājiem. Tāpat viltotie produkti visbiežāk tiek pārdoti nelegālā veidā, nemaksājot valstī noteiktus nodokļus un nodevas, tādējādi radot zaudējumus attiecīgās valsts ekonomikai.

Valsts policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus ziņot par interneta vietnēm un profiliem, ar kuru starpniecību, iespējams, tiek piedāvātas viltotas preces, uz e-pastu [email protected]

0 Komentāru