Par Ventspils Augstskolas pagaidu vadītāju iecelts Kārlis Krēsliņš

2 komentāri
Par Ventspils Augstskolas pagaidu vadītāju iecelts Kārlis Krēsliņš
LETA

Pēc ilgākas kavēšanās valdības darba kārtībā šodien nonāca jautājums par strīdīgo Ventspils augstskolas rektores Gitas Rēvaldes atbrīvošanu. Rēvaldei izveidojies konflikts ar Ventspils domi, un pirms nepilna mēneša augstskolas satversmes sapulce izlēma viņu no amata atstādināt. Kaut pati rektore uzskata, ka viņa padzīta nelikumīgi un sola tiesāties, valdība Ventspils augstskolai šodien iecēla jaunu pagaidu vadītāju – mācību prorektoru Kārli Krēsliņu.

Augstskolas pagaidu vadītājam Kārlim Krēsliņam pilnvaras būs spēkā uz laiku, līdz konkursa kārtībā tiks izraudzīts jauns rektors. Krēsliņa pirmais darbs būšot situācijas stabilizēšana augstskolā.

Lēmumu par Kārļa Krēsliņa apstiprināšanu Ventspils Augstskolas rektora vietas izpildītāja amatā valdība pieņēma bez garām diskusijām. Izglītības ministrijas un Valsts kancelejas juristi pārliecinājušies, ka augstskolas vadības nomaiņa notiek saskaņā ar likumu. Tam gan nepiekrīt nu jau bijusī rektore Gita Rēvalde. Savus argumentus viņa šodien klāstīja arī valdības ministriem. Rēvalde uzskata, ka augstskolas satversmes sapulce viņu atlaidusi nelikumīgi, tāpēc arī valdības lēmums par pagaidu vadītāja iecelšanu nav leģitīms. Tam gan nepiekrīt izglītības ministrs.

Skaties video un uzzini vairāk!

Video

2 komentāri