Par vajāšanu ieviests kriminālsods

4 komentāri

Vajāšana būs krimināli sodāms pārkāpums. Šādus grozījumus likumā galīgajā lasījumā pieņēma Saeima.

Par vajāšanu tiek uzskatīta ilgstoša personas izsekošana, novērošana, draudu izteikšana vai nevēlama saziņa ar šo personu. Šāds vardarbības veids ir īpaši bīstams esošo vai bijušo partnerattiecību ietvaros, jo varmākas rīcībā ir plaša informācija par upuri, tostarp zināmi viņa ieradumi, ikdienas gaitas, darbavieta un citas ziņas. Likuma grozījumi paredz, ka par vajāšanu varēs piemērot īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Sieviešu aizstāvji cer, ka tas palīdzēs izvairīties no vardarbības ģimenē, akcentējot, ka līdz šim bieži vien cietušas pašas atbildēja par savu drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Iluta Lāce
resursu centra sievietēm “Marta” valdes priekšsēdētāja

Šobrīd ir tā, ka sievietes vai nu pārceļas uz citu pilsētu, sameklē citu darbu, citu bērnudārzu savam bērnam, un tā kā pati ir bijusi atbildīga. Tagad ir tā, ka mēs lielu atbildību esam uzlikuši tieši cietušajai personai. Bet ar šo likumu mēs parādām to, ka vardarbīgā persona ir atbildīga par savu vardarbīgo rīcību. Un mēs saliekam akcentus mazliet savādāk. Mēs pasakām, ka krimināli sodāmas darbības ir tās, kas tiek veiktas pret cietušo.

Pētījumi liecina, ka katra trešā Latvijas sieviete cieš no vardarbības. Par vajāšanu tiek uzskatīti arī uzmācīgi varmākas telefona zvani un īsziņas.

TOP komentāri

 • Jānis Leimanis
  +2 +2 0

  Jānis Leimanis

  un kad sāks sodīt ātro kredītu piedāvātājus, no viņiem nevar atkauties savā e-pastā??? viņi ir tieši tādi paši vajātāji!!
 • Afi
  +1 +1 0

  Afi

  Ja sieviete vaja sievieti tad jau ari jaliek sods jo musu gudra policija lietas laba neko nedara
 • Aigars Kalderauskis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl