Komentāri

Par spīti protestiem, mediķi nākamgad dabūs tikai tik naudas, cik jau bija solīts, un ne centa vairāk – tā var secināt no valdošo politiķu izteikumiem. Tas nozīmē, ka 35 miljoni uz valsts budžeta deficīta rēķina arī paliks vienīgais papildinājums veselības nozarei nākamgad, kamēr ierēdņi un politiķi vēl gadu spriedīs, vai ieviest obligāto veselības apdrošināšanu.

Mediķu prasībām pēc naudas nerimstot, jaunā valdība aprīļa vidū kapitulēja un paziņoja, ka nākamgad veselības nozare dabūs papildu 35 miljonus eiro. Šo naudu paredzēts iegūt vienkārši aizņemoties jeb palielinot valsts budžeta deficītu. Tas nepatika prezidentam Raimondam Vējonim, kurš uzstāja, ka Latvijai būtu jācenšas atdot parādi, nevis jāaizņemas vēl. Tādēļ finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai valsts galvu šodien nācās pārliecināt par pretējo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr paši mediķi svētdien protesta akcijā uzstāja, ka arī ar 35 miljoniem būšot par maz. Kaut uz protestu sanāca vairāki tūkstoši cilvēku, politiķi vēl vairāk piekāpties nav gatavi. Ministru prezidents akcentēja, ka vēl vairāk naudas netiks piešķirts.

Jāpiebilst, ka 35 miljoni ir ielāps, ar ko veselības nozarei pārciest 2017. gadu, bet pēc tam spēkā jāstājas jaunajam veselības finansēšanas modelim. Kāds tas izskatīsies, esot pāragri teikt – ierēdņi apspriež visu, sākot no pilnībā valsts apmaksāta modeļa un beidzot ar privātu obligātu veselības apdrošināšanu. Īsto un vienīgo no visiem variantiem politiķiem būs jāizvēlas pēc 1. jūlija, kad ierēdņi par to ziņos valdībai.

Neatkarīgi no tā, vai tas būs jauns nodoklis nodeva, vai apdrošināšanas veids, šobrīd 6. mēnešu laikā ieviest nevarēs. Jaunais veselības apdrošināšanas finansēšanas modelis varētu stāties spēkā ne ātrāk kā 2018. gadā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl