Par sliekšņa maiņu pašizolācijai pēc atgriešanās no ārvalstīm lems SPKC

Pievienot komentāru
Par sliekšņa maiņu pašizolācijai pēc atgriešanās no ārvalstīm lems SPKC
KASPARS KRAFTS, F64

Par slieksni pašizolācijas prasībai pēc atgriešanās no Covid-19 vairāk skartajām valstīm turpmāk lems Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Pēc valdības ārkārtas sēdes Viņķele žurnālistiem sacīja, ka SPKC deleģēta atbildība noteikt šo slieksni, kā arī novērtēt ceļojumu bīstamību Covid-19 apstākļos.

Līdz ar to gadījumā, ja tiks saskatīta nepieciešamība atkārtoti grozīt līdzšinējo pašizolācijas prasības slieksni, to darīs SPKC un tam nebūs nepieciešams valdības lēmums.

Ieskaties šeit: Perevoščikovs: Patlaban Latvijā novērots vislielākais saslimstības ar Covid-19 pieaugums Eiropā

Iepriekš pašizolācija bija jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedza 16, savukārt no sestdienas tas paaugstināts līdz 25 gadījumiem.

Kā aģentūrai LETA skaidroja SPKC pārstāve Ilze Arāja, centrs ir veicis risku novērtējumu un tas atspoguļojas jaunajos datos.

SPKC informēja, ka, ievērojami palielinoties saslimstības rādītājiem ar Covid-19, jūtami pieaudzis arī 14 dienu kumulatīvais rādītājs. “Tādējādi atgriežoties no valstīm, kur saslimstības rādītāji ir līdzvērtīgi Latvijai, pašizolācija nav jāievēro,” skaidroja centrā.

Lasi vēl: Sabiedriskajā transportā atkal būs obligāti jālieto sejas aizsegs