Par šā gada ”Labās gribas uzņēmēju” kļūst Baiba Blomniece-Jurāne

Pievienot komentāru
Par šā gada ”Labās gribas uzņēmēju” kļūst Baiba Blomniece-Jurāne
Foto: Edijs Andersons

Kanālu TV3 un 3+, SEB bankas un “Reach for Change” sociālo biznesu konkursā ”Labās gribas uzņēmējs” šogad uzvarējusi Baiba Blomniece-Jurāne no SIA ”Barboleta”.

Viņa izstrādāja unikālo produktu – līdzsvara platformu intelektuālo un mācīšanās spēju attīstībai ar ķermeņa kustības palīdzību.

Piektdien, 26. janvārī, tika noskaidrota sociālā uzņēmēja, kas iegūst ”Labās gribas uzņēmēja” statusu un vietu sociālās uzņēmējdarbības inkubatorā. Tas nodrošina finansējumu 15 000 eiro apmērā no TV3 un 3+ kanāliem ar iespēju piedalīties apmācību programmā trīs gadus. Žūrija nolēma pirmo vietu piešķirt Blomniecei-Jurānei un viņas komandai.

Jaunais produkts jeb līdzsvara platforma palīdzēs bērniem mācīties ar prieku, attīstīt uzmanību, atmiņu un izvairīties no mācību grūtībām. Tuvākā gada laikā Baiba Blomniece-Jurāne plāno savu produktu patentēt un sākt tirgot.

”AM Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena, pasniedzot balvu, atzina, ka izvēle nebija viegla, bet uzvarētājas projekts bija visnobriedušākais, ar visvairāk sasniegto līdz fināla brīdim. Žūrija saskatīja šajā projektā visvairāk slāņus, ar visvairāk klientu grupām, kuras attīstīt. Savukārt, runājot par bērniem un viņu ieguvumu, žūriju uzrunāja tas, ka produkts tika izveidots ar dažādu jomu speciālistu palīdzību, kas noteikti liecina arī par kvalitāti.

Otro vietu izpelnījās Diāna Mekša, kuru par labāko atzina bērnu žūrija. Viņa sava sociālā biznesa attīstībai ieguva arī finansiālo atbalstu no SEB bankas – 5 000 eiro. Diāna ir vadītāja dienas centram bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem – ”Solis augšup”, kur tiek piedāvātas specializētās darbnīcas. Tajās jauniešiem ar autismu vienuviet būs iespēja saņemt individuāli izstrādātu sociālo rehabilitāciju, pilnveidoties un īstenot savus sapņus, kā arī iegūt draugus.

Pasniedzot Diānai balvu, SEB bankas vadītāja Ieva Tetere norāda, ka tas, kas arī pieaugušo žūrijai patika par šo projektu, ir Diānas milzīgā pieredze, ļoti liels briedums un tai pašā laikā – nenovērtējamā enerģija un kaisle to darbu darīt. Bet bērni ir atzinuši nepieciešamību palīdzēt bērniem ar autiskā spektra traucējumiem un tas bija iemesls izvēlēties tieši šo projektu par vislabāko.

Baibai un Diānai sociālās uzņēmējdarbības inkubatorā pievienosies arī Mārtiņš Gulbis, kurš ir vadītājs zinātnes skolai – ”Laboratorium”. Tā ir vieta, kur bērni jau no 2. klases var pētīt fiziku un ķīmiju dažādos eksperimentos. Mārtiņš šogad plāno savu zinātnes skolu paplašināt un nodrošināt vēl vairākiem bērniem iespēju mācīties eksaktās zinātnes interesantā un aizrautīgā veidā.

Fināla pasākums norisinājās Kaņepes Kultūras Centrā, kur dalībniekus atnāca atbalstīt viņu radi un draugi, ka arī daži fani, un Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošās studijas audzēkņi atbalstīja ar dziesmām.