Komentāri

Kāds vīrietis apzāģējis zarus divām liepām, kas aug viņa privātīpašumā, bet par to saņēmis bargu naudas sodu vairāku simtu eiro apmērā. Zemes īpašnieks ir sašutis, taču valsts un pašvaldības iestādes norāda, ka koki esot izkropļoti.

Liepas pagalmā augušas jau daudzus gadus, pirms vēl Guntara ģimene ieguva zemi. Kā stāsta vīrietis, galotne bijusi nozāģēta jau iepriekš, un viņš vien nozāģējis zarus. Savā ziņā šādu lapotnes veidošanu varot salīdzināt ar koka “frizūras” veidošanu, uzskata Guntars. Tāpat viņš norāda, ka saņemtais sods, kas kopumā ir aptuveni tūkstoš eiro, pielīdzināms sodam, ko varētu saņemt par “galvas nociršanu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts vides dienesta pārstāvji tikmēr skaidro, ka savā īpašumā saimnieks drīkst ietekmēt krūmus un augļu kokus, taču, ja koka stumbra diametrs pārsniedz 20 centimetrus, tad tā lapotnes veidošanai nepieciešama īpaša atļauja.

Līdzīgi “koptus” kokus kā Guntara pagalmā var redzēt arī galvaspilsētas centrā, kur zarus apzāģējusi pati pašvaldībā. Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns saka, ka šādas koku lapotnes ir modes lieta. Taču, veciem kokiem nogriežot pusi stumbra un pārvēršot tos par “telefona stabiem”, koki būtībā tiek padarīti par kropļiem. Tas gan nenozīmē, ka tie ies bojā.

Plašāk par šo tematu – video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl