Par pagalma koku zaru apzāģēšanu saņem iespaidīgu naudas sodu

0 Komentāru
Par pagalma koku zaru apzāģēšanu saņem iespaidīgu naudas sodu
Ilustratīvs foto: pwiwε /Flickr

Kāds vīrietis apzāģējis zarus divām liepām, kas aug viņa privātīpašumā, bet par to saņēmis bargu naudas sodu vairāku simtu eiro apmērā. Zemes īpašnieks ir sašutis, taču valsts un pašvaldības iestādes norāda, ka koki esot izkropļoti.

Liepas pagalmā augušas jau daudzus gadus, pirms vēl Guntara ģimene ieguva zemi. Kā stāsta vīrietis, galotne bijusi nozāģēta jau iepriekš, un viņš vien nozāģējis zarus. Savā ziņā šādu lapotnes veidošanu varot salīdzināt ar koka “frizūras” veidošanu, uzskata Guntars. Tāpat viņš norāda, ka saņemtais sods, kas kopumā ir aptuveni tūkstoš eiro, pielīdzināms sodam, ko varētu saņemt par “galvas nociršanu”.

Valsts vides dienesta pārstāvji tikmēr skaidro, ka savā īpašumā saimnieks drīkst ietekmēt krūmus un augļu kokus, taču, ja koka stumbra diametrs pārsniedz 20 centimetrus, tad tā lapotnes veidošanai nepieciešama īpaša atļauja.

Līdzīgi “koptus” kokus kā Guntara pagalmā var redzēt arī galvaspilsētas centrā, kur zarus apzāģējusi pati pašvaldībā. Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns saka, ka šādas koku lapotnes ir modes lieta. Taču, veciem kokiem nogriežot pusi stumbra un pārvēršot tos par “telefona stabiem”, koki būtībā tiek padarīti par kropļiem. Tas gan nenozīmē, ka tie ies bojā.

Plašāk par šo tematu – video!

0 Komentāru