Komentāri

Teju trešdaļmiljonu eiro vērta līguma ieguvējs SIA VIK nespēj pašūt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem atbilstošus formas tērpus, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu TOP 10.

Lai gan apģērbs tiek šūts katram individuāli, pirms tam ņemot mērus un veicot pielaikošanu, formu saņemot jau gatavu, tā darbiniekiem vienalga nederot. Uzņēmums atzīst, ka, iespējams, pārvērtējis savus spēkus, un apsver iespēju vērtīgo līgumu lauzt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Formās bija plānots ietērpt teju 300 VID Klientu apkalpošanas centru darbiniekus, tā mainot viņu vizuālo tēlu un cenšoties tuvināties klientiem. Publiskajā iepirkumā uzvarēja VIK, kas neslēpj, ka VID pasūtījums ir līdz šim lielākais, kas ticis vinnēts. Līguma cena – 291 960 eiro, un līgums ar uzvarētājfirmu tika noslēgts pērn augustā. Pirmie formas tērpi savukārt saņemti jau aizvadītā gada nogalē, un tad process sācis buksēt.

VID darbinieki ir sašutuši par piegādātās preces kvalitāti, jo tērpi neder. Turklāt preces saņemšana un atdošana atpakaļ labošanai notiekot ne vienu reizi vien – tad par platu, tad par šauru, tad par īsu, tad par garu. Notiekošais ar aizdomām tiek lūkots arī nebūt ne lēto formas tērpa izmaksu dēļ – viens komplekts maksā 500 eiro.

”Protams, ne no visiem un vienmēr, jo ir darbinieki, kas ir ļoti apmierināti ar rezultātu un formu kā tādu, bet diemžēl ir arī pretēji gadījumi. Atbildīgie darbinieki ir runājuši ar šūšanas firmu. Pauduši neapmierinātību un pretenzijas gan mutvārdos, gan rakstiski. Ir līgums, līgumā ir nosacījumi, saistības un līguma izpilde tiek stingri kontrolēta,” komentēja VID sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice-Mamaja.

Raidījums šūšanas cehā viesojās, kad šuvējas ķērās pie kārtējās VID darbinieku formas tērpu pāršūšanas, un novēroja, ka laboti apģērbi pat trīs izmēru robežās. Uzņēmējs nenoliedz, ka esot savas spējas pārvērtējuši un pasūtījums izrādījies sarežģītāks, nekā sākotnēji cerēts. Tāpēc arī viss process ievilcies un termiņi tiek kavēti.

”Mēs jau it kā negribam nevienam pārmest, jo tas cilvēks grib dabūt savu ideālo formu. Ir bijuši gadījumi, kad mēs iešujam vienreiz, jo bijis pa platu, tad vēlreiz iešujam, tad viņš saka, ka par šauru, tad izlabot vairs nevar, tad tas krekls vai žakete mums paliek un šujam no jauna,” stāstīja VIK valdes loceklis Ilmārs Kļaviņš.

Uzņēmums, kuram ir 25 gadu pieredze formas un darba apģērbu ražošanā un kurš ģērbis un ģērbj dažādu pašvaldību policistus, bruņoto spēku karavīrus, ieslodzījuma vietu darbiniekus, nenoliedz, ka ar tik prasīgu klientu saskaroties pirmo reizi. Baidoties, ka izbrāķētā prece guls kaudzē, nesot tikai zaudējumus, uzņēmējs nobriedis lauzt trešdaļu miljonu vērto līgumu. Tagad uzņēmējs saprot, ka vairāki nosacījumi, uz kuriem sākotnēji parakstījies, bijuši tam neizdevīgi.

”Mēs līdz šim esam uzņēmušies, ka braucam pa visu Latviju, ka tā individuālā šūšana nenotiek pie mums, bet ka mēs braucam ar izbraukumu. Vai Valka, vai Liepāja, mums uz turieni jābrauc un pa piecām reizēm. Mēs bijām tā kā iedomājušies, ka nebūs tik daudz reizes jābrauc. Varbūt pārvērtējām arī savus spēkus. Domājām, ka noņemsim mērus, pielaikosim, un ir gatavs. Bet nu šādi nesanāk,” atzina Kļaviņš.

Uzņēmējs neslēpj, – viss šūšanas cehs šobrīd iedzīts kompleksos. Lai pārliecinātos, vai vaina savos darbiniekos, esot nolīdzis pat apakšuzņēmēju, bet arī tas ar VID uzdevumu nav ticis galā. Arī tā darinātie krekli bijuši jāpāršuj. VIK norāda, ka otrreiz šādā konkursā nepiedalītos, pat ja VID par pasūtījumu maksātu dubultā.

VID tikmēr cer, ka izdosies atrast kompromisu un novest darbu līdz galam.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl